başlık parası şarkısında mantık hatası var mı?

bence var şöyle ki önce şarkının sözlerine bakalım

Sanki garipkuş gibi oy
Ayrılmışım yuvadan oy
Sanki poyraz kış gibi oy
Soğumuşum sıladan oy oy
Soğumuşum sıladan oy

Başlık ister kız babası,
Bu toplumun yüz karası.
Olmaz olsun şu fakirlik
Bulamadım başlık parası oy
Bulamadım başlık parası

Gurbetteyim ben bu yüzden
Ne soran ne de bilen
Nasıl verirsin kızını
Mutlu olur mu? demeden oy
Mutlu olur mu? demeden.

Başlık ister kız babası,
Bu toplumun yüz karası.
Olmaz olsun şu fakirlik
Bulamadım başlık parası oy
Bulamadım başlık parası

Başlık ister kız babası,
Bu toplumun yüz karası.
Olmaz olsun şu fakirlik
Bulamadım başlık parası ah
Bulamadım başlık parası

Başlık ister kız babası,
Bu toplumun yüz karası.
Olmaz olsun...

bu şarkıyı merhum tanju okan söylerdi gayette güzel söylerdi

Tanju Okan - Başlık Parası
www.youtube.com

lakin şarkının sözlerini kim yazdıysa ağır saçmalamış çünkü şarkı sözlerinde dertli kişi hem başlık parası ilkelliğini eleştiriyor ama öte yandan Bulamadım başlık parası diyor yani bir yandan başlık parasını eleştiriyor ama bir yandan da başlık parasını bulsa bastırıp kıza alacak e adama demezler mi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye ve ben diyorum bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

eleştiriyor ama buna mecbur olduğunu da biliyor, elinden bir şey gelmiyor. tıpkı bugünkü muhalifler gibi.

  • tabirimekruh  (11.08.17 00:28:46)
adam kızı, kız adamı seviyor. babası başlık parası istiyor. adam başlık parasını eleştiriyor ama eleştiriyo diye parası olsa sevdiğine kavuşmaktan vazgeçecek kadar mal değil.

  • ghilleinthemist  (11.08.17 00:34:46)