[]

distopyaya karşılık gelen ulusal kavramlar

umm yani şöyle şeyler arıyorum aslında, türkiye'de ya da türkçede distopyayla ilgili çağrışan daha yerli ve milli kavramlarımız var mı? sdkfjds. korkunçlu gelecek tahayyülü olur, ibretlik hikayelere verilen bir ad olur. bilmiyorum anlatabildim mi. distopya sözcüğü yerine kullandığımız ya da distopyanın karşıladığı kavrama ilişkin ürettiğimiz neler var böyle?

sadece sözcük aramıyorum, şey de olur mesela. bir hikaye dizisi vardır türkiyeli, distopiktir aslında falan. bana bunlarla gelebilir misiniz? yerli distopik roman aramıyorum ama istiyosanız onlardan da bahsedin, ne var ne yok dökebilirsiniz np. cevaplara sabah bakarım. tşk.


 
yeni türkiye.


  • tabirimekruh  (11.08.17 00:29:32) 
Davutoglunun stratejik derinligi. Gocmen politikamiz. Turkiye varlik fonu ve olmayan denetimi. Anti-liyakatcilik ve yarattigi kaos. Cemaatten Fetoye bitmeyen ohal, siyasi ayak ve diger tarikatler. Fakat birinciligi her sene degisip daha kotuye gitmeyi basaran karanlik egitim sistemimiz aliyor.


  • dunal  (11.08.17 01:19:09) 
Hmm aslında edebi kavramı karşılayan söylence, şehir efsanesi vb kastetmiştim ben.


  • snape i başından beri tanırım  (11.08.17 06:55:56) 
Tamam iste. Stratejik derinlik, aslinda olmadigi icin bir sehir efsanesi. Kitabi da var, edebi bir distopya olarak okuyabilirsin.


  • dunal  (11.08.17 16:46:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.