bilgisayar seçimi

merhaba kardeşim için laptop bakıyorum. şu iki model arasında kaldım.

www.hepsiburada.com

acaba hangisini tavsiye edersiniz? Özellik olarak dell daha iyi tek eksik yanı i5 olması oda 7. nesil. asus ise 6. nesil i7. ikisi arasında nasıl bir fark varmıdır bilmiyorum.

ikinci olarak bu iki bilgisayarda freedos yani işletim sistemsiz. işletim sistemlerine baktığımda şöyle birşey var

www.hepsiburada.com

fakat microsoftun kendi istesinde bu 400 500 tl civarında bir fiyata satılıyor. linkteki ürün normal windows değil mi? bunu satın alsak herhangi bir farkı olur mu?

www.cpubenchmark.net

i5 7200u'nun puanı daha yüksek. Öte yandan Dell'de 4 gb gddr5 ekran kartı var öteki 2 gb.
SSD baya hızlı, şu saatten sonra ssd alınmalı bence.

Yalnız ikisinin de ekran çözünürlüğü 1366 x 768 fiyatları bilmiyorum diğer modellerde ama bence full hd yani 1920x1080 çok daha iyi olur.
  • senolll  (10.08.17 23:53:10)
@senoll bütçe 2500-3000 tl olduğundan ve 14 inch ekran baktığımızdan o fiyat aralığında bu özellikte full hd bilgisayar bulamadım. yine dell in ssd siz be full hd benzer bir modeli 3300 tl civar ki bence değmez. ama önerebileceğin model varsa değerlendirebilirim.

  • lrdrylgh  (11.08.17 00:05:55)