Gümrüğe takılan sipariş

Merhabalar geçen hafta borderlinx üzerinden sipariş vermiştim total 130dolar.
Bildiğim kadarıyla gümrük vergisini de onlar alıyor. Ve sorunsuz şekilde ulaştırıyorlar diye okumuştum. Mesaj geldi Dhlden gümrüğe takıldı bize ulaşnız diye şimdi ne yapmam gerekiyor :(
Yaşadığım şehir Amasya nereye gidicem ne yapıcam bileniniz var mı. Alt tarafı Vsden iki parça aldık diye başa gelenlere bak :P

Merhaba gumruk limiti 75 euro'dan 30 euro'ya dusuruldu. Agirlik ise 30 kg sanirim. Normalde gumrukten gecirmenin iki tavsiyesi var. mumkun oldugunca posta ile getirin, posta olunca gumrukte takilsa bile gumruk vergisi odeyip kurtuluyorsunuz (elektronik degilse sanirim %18-25 arasi). Isin icine DHL gibi ekspres firmalar giriyorsa sikinti basliyor, ardiyesi (gumruk islemleri suresince depoda bekleme suresi) ve ordino ucreti (bence bi boka yaramiyo, ama tam anlami sizin gumruk islemlerine baslamaniz icin gerekli belge ucreti). Her ikisi de 80'er dolar olsa gerek. DHL'i arayin ve sorun, bazi muhafiyetler olmasi lazim, cagri merkezi sizi en dogru yonlendirecek kisimdir.

  • pietro  (10.08.17 21:11:29)
mail atıyorlar, kimliğinizi ve yolladıkları formu doldurup imzalayıp gönderiyorsunuz. online olarak ya da paket size geldiğinde gümrük borcunu ödüyorsunuz. hepsi bu kadar. hiç zor bir süreç değil. son haftalarda çok kez gümrüğe takıldım, ustası oldum diyebilirim. göz korkutmasın.

  • pinkpeony  (10.08.17 21:27:05)
Kargom var almak istiyorum. Gunruk cekim islemi yapalim mi diyorlar evet de. Dhl size bir evrak gonderiyor. Dolduruyorsun
nufus cuzdani arkali onlu ve aldigin urunun web adresi ve order id si gorunecek şekilde ekran goruntusu alip mail atiyorsun mail adresi gobderdikleri evrakta var
ucrek olarak urunun %18 ini aliyorlar iki gune gelir maili attiginda. Konsimento numarasiylada sorgulayabilirsin son durumunu
  • hitsumo  (10.08.17 21:30:15)
Konsimento numarası nedir? Sadece yüzde 18dimi ya

  • arya yada vera  (10.08.17 21:45:03)