kortizon diyeti

yaklaşık 1 ay rahatsızlığımdan dolayı kortizon kullandım. prednol 16 mg kullandım. 4 adet ile başladım. belli aralıklarla düşerek dün yarım hap ile ilaç bitmiş oldu. ama ben de bittim.

Kesinlikle tuz-şeker yemeyerek kilo almayı geçin 10 kilo vererek sağlam bir diyet uyguladığımı düşünüyorum. ne kadar sağlıklı oldu o tartışılır tabi.

neyse sorum şu ki doktorum ilaçtan bittikten sonra 3 hafta kadar diyetine devam et dedi. ama kendimi artık inanılmaz yorgun hissediyorum. enerjim çekildi. halim kalmadı. 3 hafta daha dayanamayağım. 1 hafta kadar diyete devam edip eski beslenmeme dönsem çok mu erken olur? Özellikle kortizon diyeti yapanlar siz ilaç bittikten ne kadar süre sonra normal beslenmenize döndünüz acaba?

acil diyetisyene git, istanbuldaysan benimkini tavsiye edebilirim.

  • snowman  (09.08.17 16:35:12)
Kilo alırsınız. Ben de sizin gibi birçok insanın aksine kortizon kullanırkn incecik bir insan olmuştum. ilacı bıraktıktan sonra biraz acele ettim ve sonrasında çok kilo aldım. Ben ettim siz etmeyin.

  • ruh i tibbiye  (09.08.17 19:11:25)