[]

İtalya Schengen Reddi? Yardım Aranıyor.

29 Agustos'ta bir arkadaşım İtalyaya gidecek ancak vize başvurusunda "öngörülen seyehatin nedeni ve amacı kanıtlanmamıştır." sebebiyle vizeyi alamamış.

şimdi bu arkadaş ilk girişini macaristandan yapıyor ancak 2 gün kalacağı için arkasından 5 gün italyada kalacak bu sebeple italya'dan başvurmuş. şirketinden çalıştığına ve geri döneceğine dair bilgi, hizmet dökümü, banka bilgileri gidiş dönüş ve ara yolculukların biletleri ve konaklamaların hepsi tamammış.

Şimdi bu arkadaş tekrar başvuracak halihazırda tüm seyehatini ödediği için. nasıl bir yol izlemeli ve neden vize alamamış olabilir?

ps: bankaya vize için birkaçgün önceden birkaç bin tl havale etmiş.

 
Ben de 2 gün önce para koymuştum hesaba ama bir sorun çıkmamıştı


  • gazozailacatmauzmani  (09.08.17 01:12:43) 
Bir ihtimal acaba birkac bin tl havale etmesinden iskillenip bu adam burada is arayacak diye dusunmus olabilirler mi? Ben de vize basvurumun sonucunu bekliyorum, sozunu ettigin tum belgeleri de verdim. 2 ve 8 ay once de tamami turistik amacli birkac ulke seyahatine cikmistim, yine de iskillendim. Nasil kanitlayacagiz ki? Turistik gidiyoruz iste, ucak bileti belli, konaklama belli, kalinacak sure belli, isverenin geri donus garantisi belli. Icim karardi su an.


  • finsidigi  (09.08.17 01:23:59) 
banka işleminden sıkıntı olduğunu sanmıyorum. ben normalde maaş hesabımı kullanmıyorum. para yattığı gibi çekiyorum oradan. ama vize için bunun dökümünü alıyorum. paramı buraya yatırıp döküm alıp parayı geri çekiyorum. bu işlemi de bankaya gitmeden 15 dk önce yaptığım oldu. hiç öyle bir sıkıntı çıkmadı.


  • hononu  (09.08.17 02:08:43) 
bankayla sıkıntı yok. 5 kere schengem aldım hepsinde son gün para yatırdım


  • oscar  (09.08.17 02:14:07) 
asıl sebebi macaristan'dan girecek olması olabilir


  • blacksky  (09.08.17 08:54:30) 
düzgün bir seyahat planı, konaklama bilgileri ve bilet rezervasyonlarını ekte belirttiğin bi dilekçe yaz. en basitinden şöyle olsun. uçak bileti girişim macaristan'dan de ama italya'da daha çok kalacağını planda belirttiğim üzere görebilirsiniz diye ekle. macaristan'dan italya'ya nasıl geçeceğini de belirt, bilet rezervasyon vs. göster.
plansizgezgin.net

  • Bruce  (09.08.17 09:26:52 ~ 09:27:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.