birisi aradığında açamayacak durumdaysanız meşgule mi alırsınız?

yoksa daha sonra aramak üzere görmezden mi gelirsiniz?

not: ben açıp 'müsait olunca arayacağım' deyip kapatıyorum. bana en medenisi bu gibi geliyor.

Tabiki de görmezden gelir, uygun olunca ararım.

  • huzurolsun  (08.08.17 20:07:03)
mesşgule atarım. sonra ararım.

  • secrex  (08.08.17 20:07:21 ~ 20:08:05)
Telefonu ters çeviriyorum sonra arıyorum

  • all girls dream  (08.08.17 20:08:09)
Meşgule almam, meşgule alan olduğunda da küfrediyorum.

  • angelus  (08.08.17 20:08:55)
Ilk basta sessize alıyorum. Yarın yokmuş gibi ardarda aramaya devam ederlerse meşgule alıp sorun yoksa sonra arayacağım yazıyorum.

  • sizofren psikiyatr  (08.08.17 20:11:01)
Meşgule alırım. Adı üstünde değil mi zaten :) Meşgulsen meşgule al. Arayan kişi niye boşuna zaman harcasın bekleyerek? Onu da düşünmek lazım. Meşgule alıp imkan varsa da kısa bir mesaj yazılabilir.

  • hümanist tabutçu  (08.08.17 20:11:32)
Meşgule almak saygısızlık gibi geliyor, surata kapatmak hesabı. Görmezden gelirim.

  • elorelia  (08.08.17 20:13:19)
"şu an ortam müsait değil, bakamıyorum." minvalinde sms ile reddediyorum öyle durumlarda.

  • m e b  (08.08.17 20:13:46)
Meşgule alırım. Çoğunlukla reddet-mesaj gönder özelliiğini kullanıyorum. "Şu an cevap veremiyorum, sizi arayacağım" ya da "trafikteyim, sizi arayacağım" diye.

  • battal gemalmaz  (08.08.17 20:28:50)
Sabaha kadar çalsın açmam ama meşgule almam = beklesin bana ne. merak da edebilir öldüm mü kaldım mı diye.
Meşgule alırım = "bi saniye canım" derim. müsait olunca da dönerim haliyle. adam da o an müsait olmadığımı bilir.

Bence böyle.
  • alperz  (08.08.17 20:36:15)
kısa süre içinde geri dönebileceksem meşgule atıyorum, dönmeyeceksem görmezden geliyorum. arayana göre değişiyor bu tabi ama.

  • rayde  (08.08.17 20:42:48)
Meşgule almak bazen karşındakini kötü hissettirebilir. O yüzden görmezden geliyorum, sonra dönüş sağlıyorum

  • MaNOfTheYear  (08.08.17 20:45:03)
Meşgulsem sık konuştuklarımın aramalarını meşgule alırım, yakın olmadıklarımda telefonu sustururum.

  • osssy  (08.08.17 20:50:24)
Aileyi, yakın arkadaşları meşgule atarım. Yoksa duymadım sanıp elli kez arıyorlar ardarda (bkz. anne) bişey oldu sanıyorum.

  • manuel mandalina  (08.08.17 20:58:34)
arkadaşlar meşgule atanı afedersin itin götüne sokmuş ama, anneniz/babanız (veya sağlığından endişe duyacağınız birini koyun işte buraya) çağrınıza cevap vermediğinde endişelenmiyor musunuz? meşgule attıysa hiç değilse sonra arar belki diyorum. ben de meşgule atıyorum, uygun olunca arıyorum.

  • gkhncnzdgn  (08.08.17 21:58:08)
Iphoneda meşgule al ve “seni sonra arayacağım” diye mesaj at seçeneği var onu kullanıyorum.

  • Mcfly  (08.08.17 22:11:40)
Adı üstünde meşgul olduğum için meşgule atıyorum. Asıl bilerek aramanin bitmesini beklemek kötü geliyor bana. Meşgule attımsa da dönüş yaparim zaten.

  • cabiday  (08.08.17 22:28:01)
Açabiliyorsam açıp birazdan arayacağımı söyleyip kapatıyorum. O an hiç açma şansım yoksa da görmezden gelip sonra dönüyorum. Hayatımda kimseyi meşgule almamış olabilirim.

  • ms brownstone  (08.08.17 22:35:24)