Kaldirimdan giden motorcular

Yani arkadaslar burasi istanbul falan degil marmaris yani ama evin onundeki yoldan yuruyemiyoruz. Motorlari hep kaldirimda kullaniyolar. Bazilari cok cok az kismi dikkat ederek geliyo sorun yok. Ama bazilari cok hizli geciyo carpilmamak sans yani. Sesleride duyulmadigindan arkaniz donukse farkedilmiyo. Bugun bizim komsuya carptilar 50 yasinda kadin kolu catladi. Yani ne yapilabilir ki? Sikayet vs. Olmadi ben de ip baglicam yani dussunler diye.

kimi kime şikayet?

geçenlerde bir asker uğurlamasında yaralananlar oldu biliyorsunuz. kadıkoy yeldeğirmeninde de "asker uğurlama" adı altında yerli-yabancı bangır bangır müzikler, bağırtılar ve peşpeşe ateşlenen silahlar gece 12'ye kadar sürdü. tam 18 kez aradım 155'i. ya düşmedi, ya açmadılar ya da bant kaydı dinletip kapattılar. nihayet düşürdüğümde de "ekip gönderiyoruz" dedi telefona bakan kişi. gelen ekip "polise kalkan eller kırılsın" tezahüratıyla araçtan inmeden uğurlanıyor. ondan sonra kızılderililer kötü...

sokayım böyle memlekete!
  • runagain  (07.08.17 23:42:30)
durdurup dovebilirsiniz mahalledekilerle birlkte. ne temiz dovulurler ustelik, canim cekti soyle bir iki comar dovmeyi. kaldirimdan gitmek ne demek? bu resmen "ipimde degilsiniz, siz kimsiniz a queue" demek, ben de bunu kaldiramam.

  • no christ requires  (07.08.17 23:43:34 ~ 23:45:04)
normalde çok hızlı yürüyen ben, öyle durumlarda inadıma ağır aksak yürüyor, elimde alışveriş poşetleri varsa yere koyuyorum ki geçiş yolu kapansın.

tam cevap olmayabilir ama elden bu geliyor yani. bu tipler keşke geberip gitseler. motorcuların kendilerine has ayrı bir iticilikleri, boşvermişlikleri var.
  • m e b  (07.08.17 23:45:12)
Çeli̇k gerebilirsiniz. Boyun hizasında olursa daha etkili olur. Mümkünse gece gerin ve kamera vs görüntü almayan bir yer olsun.

  • catch the arrow  (07.08.17 23:47:05)
ben bağırıyorum "burası size yasak" ya da "burası sizin yolunuz değil" diye.

bisiklet yolunda da çok var bu parazitlerden. çok sinirim bozuluyor. yürüyüş yollarına giren dallamalar var... şikayet filan çare olmuyor ben de avazım çıktığınca bağırıyorum
  • mutlusismankedi2015  (07.08.17 23:48:21)