Sadece el bagajı ile uçuş 2?

Selamlar, bu hafta içinde biri Ryanair biri de Pegasus olmak üzere 2 uçuş yaptım. İkisinde sadece el bagajı hakkım vardı. İkisinde de internetten check in yapıp, boarding passı bastırıp, direk kapıya gittim ve uçağa bindim. Hiç kontuara falan uğramadım. Kimse de gel senin el bagajını tartalım, boyutlarına falan bakalım demedi, yani hakkım olan 10kg(ryanair) ya da 8 kg (Pegasus)değil de 20-25kglık kabin bagajım olsa elimi kolumu sallaya sallaya uçağa sokacaktım.

Bana mı oyle denk geldi yoksa fazla sıkı kontrol etmiyorlar mı sadece el bagajı olan adamı?

fazla sıkı kontrol etmiyorlar. bazı havaalanlarında kapıda da tartılıyor yalnız el bagajları.

  • Deathrow  (07.08.17 21:37:05)
havaalanina ve ucusuna gore degisiyor. hatta binis sirasinda kontrol yaptiklari halde sirtcantalarini ölcmedikleri de oluyor. birden fazla denk geldim buna ben. ryanair icin konusuyorum. pegasusta bazen bir gorevlinin binis sirasinda gelip tek tek herkesin cantasini tarttigina da cok denk geldim mesela. ama onun ne zaman olup ne zaman olmayacagini bilmek pek mumkun degil ne yazik ki.

  • in vino veritas  (07.08.17 21:48:42)
kabin bagajı nasıl 20 -25 kg edecek tuğla mı koyacaksınız

  • n62  (07.08.17 21:52:42)
ryan air icin:

arkadasim lizbon'dan milano'ya el bagaji olarak 70 lt'lik dagci sirt cantasi ile geldi, kimse bir sey dememis.

bergamo/milano'dan binersen patlatirlar. tek tek sokup tartiyorlar.

yoreden yoreye degisiyor yani. yarin bir gun patlama ihtimali de var.
  • no christ requires  (07.08.17 22:37:30)
air asia gozune buyuk gelirse tartiyor, tayland kambocya laos vietnam ucuslarinda.

  • cedex  (07.08.17 22:45:22)
bazen kapıda kontrol ediyorlar. başıma gelmedi de mesala tam o noktada çanta büyük olsa ta oradan geri mi yolluyorlar para mı alıyorlar merak ettim.

  • hononu  (07.08.17 22:58:13)