[]

izmir civarı deniz yerleri

arkadaşlar selam
şimdi zaten izmir'liyim, yalnız genelde zıpkınla uğraştığımdan plaj çok alakam olmuyor.
izmir civarı, mesafe fark etmez, hafta içi çok insan olmayan(eşim alışkın değil çok insanın olduğu plajlara), olsa da işletmeleri çakal olmayan plaj/deniz tavsiyeniz var mı? beach tercih etmiyorum.

ek olarak hayatında mordoğanda denize girmemiş biri olarak mordoğan soğuk mudur? bu dönemlerde denize girilir mi?

şu an klasik aklıma gelenler;
altınköy, demircili, çeşme (cıvkı çıktı artık)

ayrıca tavsiye edeceğiniz pansiyon vs varsa o da çok makbule geçer.
ps. araba var.
ps2. bir de bu zamanlarda denize girilebilmesi önemli, yoksa titanicteki jack-rose olmak istemeyiz.

 
selam. bir tavsiyem yok ama ağustos ayındayız. şu an çanakkalede bile deniz girmek isteseniz su soğuk olmayacaktır. neyin telaşını yaptınız anlamadım.


  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (07.08.17 11:50:38) 
selamlar, eşim uzun yıllar karayiplerde yaşadığından malesefki bizim çok soğuk sularımızda yapamıyor. bu sebepten.


  • logisticsmanager  (07.08.17 11:59:49) 
@super kahraman Su soğukluğuna ne kadar alışkın olduğunuza bakar. Hep Antalya, Bodrum gibi bir yerde denize girmiş olanlar Akçay, Ören, Burhaniye gibi yerlerde denize alışamıyorlar, anca dalıp öıkıyorlar. Aynı şekilde İzmir kıyısında Seferihisar'ın suyu soğuktur, kalan kişiler zamanla alışır ama Ağustos'ta girilebilir hale gelir mesela ama yengem "Çok soğuk" deyip beş günde toplam beş veya on dakika girebilmişti mesela.

Ben de Mordoğan-Karaburun taraflarını önerecektim. Oralar sakindir, ancak denizi kayalık ve deniz kestanelidir. Ona göre önlem almanız gerekebilir. Biz plaja denk gelmemiştik çok, genelde kayadan atlama şeklinde yüzdük ama ortalık çok sakindi.
  • aychovsky  (07.08.17 12:03:58) 
Merhaba,

• Karaburun: bodrum koyu: küçük bir koy ama suyunun sıcaklığı ve temizliğinden çok memnun kalmıştım
•Çeşme: Kocakarı plajı: çeşmede gittiğim tek plaj. Hem halk plajı hem de paralı plajı ic ice. Yüksek sesli müzik yayını yok. Tuborg gold plajdaki büfede bu sezon 12tl idi. Şezlong fiyatları da uygun. Suyu çok güźel.
Mordoğan: Ardıç plajı: beachleri çeşmedekiler gibi görgüsüzlerle dolu değil. Suyu soğuk. Beni hasta etmişti.Ondan sonra bir daha gitmedim.
Seferihisar: Akarca plajı: Beachleri aileler icin genelde. Suyu haftasonu pis. Sıcaklığı fena değil.
  • digits  (07.08.17 15:53:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.