Gumrukte takilir mi?

Merhaba

32 euro olan bu urun gumrukte takilir mi?

Ne yapmak lazim?

Fransadaki kuzenlere aldirtip, onlar mi yollasa kutudan cikartip?

www.amazon.de

Geçen 30.59 u taktılar. Bence takılır.

  • Tears of Devil  (07.08.17 08:59:06)
ayakkabıların 77 tl gümrük vergisi vardı en son. kesin takılır yani. kuzenler gelirken yanında getirsin.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (07.08.17 09:04:43)
selam amazon.de den alıyorsan ve özellikle amazon satıcısı olarak bakarsan direk burdan alabilirsin .
gümrük işinide kendileri hallediyor kapına kadar geliyor .
dun aldım daha yeni 60 euroluk birşey
4 euro gümrük aldılar depozito olarak , gümrüğe takılırsa senin adına ödüyor takılmazsa o 4 euroyu iade ediyor .
  • magoria  (07.08.17 09:27:43 ~ 09:28:08)
@magoria az daha açar mısın konuyu yav :(

  • Tears of Devil  (07.08.17 09:30:18)
açayım.

amazon.de den aldığınız , satıcı amazon (burası önemli) olan ürünlerde gümrük işleri için satış sırasında depozito alınarak , gümrüğe takılma durumlarında byu süreci sizin adınıza amazon hallediyor. gümrüğe takılsa bile siz hiç uğraşmadan (düştüğü kargo firmasına göre bazen bir onay emaili istenebiliyor) kapına kadar geliyor.

örnek olarak dün 60 euro bedelinde bir ürünü sepete ekledim (dikkat. satıcı amazon)

satılalma ekranına geçirdiğimde 60 euro urunden ,almanya kdv sini düştü (türkiyeden aldığım için) yaklaşık 53 euro oldu .

30 euro ve üzeri ücretsiz kargo oldupu için kargo bedeli 0 euro olarak göründü .

ek olarak 4 küsür euro gümrük depozito bedeli ekledi

totalde 58 euro gibi bir tutarla türkiyede 419 tlye hepsiburdada stılan bir ürünü almış oldum :D
  • magoria  (07.08.17 09:51:56)
Hadi be!! Oha süper!

  • Tears of Devil  (07.08.17 19:12:40)