ateistlerin klişe paradoks sorusuna verilen cevaplar sizce tatmin edici mi?

Allah Kaldıramayacağı Bir Taş Yaratabilir mi? - Akın Gözükan
www.youtube.com

Tanrı Kaldıramayacağı Ağırlıkta Bir Taş Yaratabilir Mi
www.youtube.com

Allah Kaldıramayacağı Taşı Yaratabilir mi? - Serkan Aktaş | İçiyorsak Sebebi Var #8
www.youtube.com

Allah'ı Kim Yarattı , Allah Kendinden Büyük Taş Yaratabilir mi Dr. Zakir Naik
www.youtube.com

Allah Kendi Kendini Yok Edebilir Mi?
www.youtube.com

Allah Nasıl Var oldu? Allah kendinden büyük taş yaratabilir mi ?
www.youtube.com

hayır.

Bakara 63'de dağın kaldırılmasından/yükseltilmesinden bahsediyor (Tur dediği dağ): Hani bir zamanlar sizden mîsak (sağlam bir söz) almıştık, Tur'u üstünüze kaldırıp demiştik ki; size verdiğimiz kitaba kuvvetle tutunun ve içindekilerden gafil olmayın, gerek ki, korunursunuz.

Aynı mesele Araf 171'de de anlatılıyor: Hani dağı sanki bir gölgelikmiş gibi onların üstüne kaldırmıştık da üzerlerine düşecek sanmışlardı.

Yani kaldırma insana özgü birşeydir, Allah'a ait bir özellik değildir argümanı burada çürüyor.
  • perkele  (06.08.17 04:43:29 ~ 04:50:26)
@vegas

Cevabı az önce editleyip Araf 171'i de ekledim. Orada üzerine düşmeden de bahsediyor. Bakara Elmalılı çevirisi, Araf diyanet.

Hafızayı zorladıkça yenileri geliyor aklıma.

Rahman 7: Göğü yükseltti ve ölçüyü koydu.
Burada da yükseltme/kaldırma var.

Her şeyi bir kenara koy, herşeyi yaratma kabiliyeti olan bir varlığın kaldırma kabiliyeti olmaması gibi bir mantık zaten temelde saçma. İnsanda olan bir kabiliyetin insandan daha kudretli olması gereken tanrıda olmaması mantıklı mı?
  • perkele  (06.08.17 05:01:47 ~ 05:06:45)
ya inan ya terk et kardeş

edit:gaynatıyorum umarim ban yemem :D
  • bardakigüneşgözlüğü  (06.08.17 05:15:01 ~ 05:15:35)
Vidyoları izlemedim ama bu paradoksların asıl olayı dilden kaynaklanan bir problem mi yoksa gerçekten tanrının olmadığına kanıt mı anlayamıyoruz.

  • Adramelekhh  (06.08.17 05:21:04)
Celal Şengör: Din, her şartta zararlıdır
www.youtube.com

  • yorgunum  (06.08.17 05:22:26)
hem inanmıyorum hem terk etmiyorum sahi bardakigüneşgözlüğü ilkokul kaça gidiyorsun

  • yorgunum  (06.08.17 05:25:02)
Bugunlerde birkac kisinin duyuruyu sadece bunun gibi muhafazarligi yayma amacli kullanmasindan rahatsizim.

Biri ickinin zararlari diye duyuru aciyor, biri ateistleri elestiriyor, simdi de biri tecavuzculeri savunur olmus.
  • Traveller  (06.08.17 09:29:58 ~ 09:40:47)