linkteki listede isminin yanında çarpı işareti olan ilaçlar

artık piyasada değil anlamına mı geliyor?

www.istanbuleczaciodasi.org.tr

yoksa başka bir anlamı mı var? yani çarpı işareti yerine direkt listeden niye kaldırmıyorlar ki? hala üretiliyorlar mı?

adamlar yazmış orada

Yeşil Reçeteye Tabi ilaçların tüm formlarının (ampul, tablet, damla formları da dahil) reçetelendirilmesinde her bir yeşil reçeteye aynı etkin maddeyi içeren ilaçlardan en fazla 2 (iki) kutu yazılabilecektir. Ancak bu miktarın üstündeki ilaçların reçetelendirilmelerinde ilgili tek uzman hekim raporu gereklidir.

çarpı işareti değil. yıldız işareti gibi düşün
  • bana her yer cehennem  (05.08.17 23:10:23)
bahsettiğin notta bütün yeşil reçeteli ilaçları kapsayan bir kuraldan bahsediyor, listedekilerin hepsi de yeşil reçeteli olduğuna göre niye sanki bazılarına özel bir notmuş gibi düşüneyim ki onu?

  • neseranni  (05.08.17 23:18:06)
o yazıdan benim türkçemle anladığım kadarıyla x işareti olanlar 2 kutudan fazla alınması için uzman hekim raporu gerekli
x işareti olmayanlar 2 kutudan fazla alınabilir

senin dediğin gibi olması için bütün veya tüm kelimesini kullanması gerekirdi diye düşünüyorum
  • bana her yer cehennem  (05.08.17 23:24:24 ~ 23:24:39)
"Yeşil Reçeteye Tabi" ilaçlar dediğinde hepsini kastetmiş oluyor zaten, ama herhalde sizlerin dediği gibi "söz konusu işaretli" ilaçları kastederek not düşmüşler. teşekkürler

  • neseranni  (05.08.17 23:27:46)