gozluk kullanmadan lens kullanamiyor muyuz?

doktor 1.25 miyop olduğumu soyledi ve lensi gozluk kullanimindan sonra onerdigini söyledi. belki ben gozluk kullanmak istemiyorum, dogruca lensi yine de kullanamiyor muyum? bunun sebebi nedir?

lens kullansan da mutlaka yaninda gozluk bulundur. Lens cok pratik olsa da tozdan, deniz suyu, havuz suyundan etkileniyor. her yerde de takip cikartmak pratik olmuyor. lensle uyuya kalmamalisin vs. o nedenle lens kullansan da elinin altinda bir gozluk bulunsun.

  • emrahday  (03.08.17 15:36:41)
Ben 11 yaşındayken, doğrudan lens kullanmaya başladım, bir zararını da görmedim. Önce gözlük sonra lens gibi bir mantık çok saçma...

  • agluna  (03.08.17 18:08:27)
Doktor, lensi gözlükten sonra öneririm, derken öncelik olarak gözlüğü, gözlüğü kullanamazsan lensi öneriyorum demek istemiştir. Yani tercih sırasını söylemiş.
Lens, dış müdahalelere karşı vücudun oldukça hassas ve savunmasız olan organlarından biri olan göze takıldığından hiçbir doktor kolay kolay uzun süreli kullanımını önermez.
Bir ihtimal gözlüğü kullanmaya başlayıp lense geçmezsin diye böyle bir öneride bulunmuştur. Yoksa tıbbi olarak ilk önce gözlük kullanımına gerek yok.
  • thesL  (03.08.17 21:09:28 ~ 21:10:30)