batch file klasör yedeği aldırma - yardım!!1

Yedekleme için yardımmmm;
bir dizindeki klasörü , zip leyip başka bir dizin altına tarih ile yeniden adlandırıp kopyalamak ve zip dosyalarının olduğu klasörde 2 günden eksik olan dosyaları sildirmek istiyorum.
daha önceden kodum çalışıyordu ama şu an çalışmıyor.

not:7-Zip i bilgisayara yeni kurdum.

örnek:
d:\users\klasör\deneme (deneme klasörünü) zip leyip, d:\yedek\yedek1 dizini altında deneme_2017_08_02.zip olarak kaydetmek ve 2 günden eski ise sildirmek.

-----------------------------------------------

@ECHO OFF
rem date format YYYY-MM-DD
set
mydate=%date:~6,4%_%date:~3,2%_%date:~0,2%
"c:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -r
d:\yedek\yedek1\deneme_%mydate%.rar
d:\users\klasör\deneme
forfiles -p "d:\yedek\yedek1" -s -m *.rar /D -2 /C "cmd /c del @path"
pause

-----------------------------------------------

7-Zip uygulamasının "Program Files" altına kurulduğundan emin miyiz? "Program Files (x86)" klasörü altına kurulma ihtimalini göz önünde bulundurdum da...

  • kodadiirem  (02.08.17 19:56:38)
@kodadiirem,
doğru dizin. tekrar kontrol ettim hatta.

  • bir bucuk adana  (03.08.17 10:20:23 ~ 10:20:50)
Kodunuzu denedim, d:\yedek\yedek1\deneme_%mydate%.rar'daki uzantıyı rar değil de zip yapınca çalışıyor.

not: tarih formatı bende düzgün çalışmadı. (şöyle bir şey çıktı: .08._ 0_Pe) onun yerine mydate değişkenini %date:~10,4%-%date:~7,2%-%date:~4,2%_%date:~0,4% olacak şekilde kullandım. O zaman istediğiniz gibi (2017-08-03_Per şeklinde) sonuç verdi.
  • kodadiirem  (03.08.17 15:55:07 ~ 15:55:22)