Kedi çimi

Tohumunu aldım ancak nasıl bir toprak almam lazım ve direkt toprağın arasına gömüp sulayacak mıyım yoksa filizlendirme filan gerekiyor mu kuru tohumu? Bir de saksısının delikli mi olması lazım? Kedi çimi büyütenler tavsiye verebilir mi? Çok teşekkürler şimdiden.

çiçek toprağı iş görür.

saksıya toprak doldur, üzerine tohumları at. tohumların üzerini de 1,5-2cm toprakla ört. toprağı sıkıştırma. ardından biraz su ver. güneş gören yerde 2 günde falan çimlenir. 4-5 gün içinde de kedinin yiyebileceği hale gelir.

ek bilgi: bu arada benim gördüğüm kadarı ile pet shopların kedi çimi diye sattıkları zımbırtı bildiğin arpa tohumu. 1 sefer ekilebilir tohumu pet shoptan 12 tl'ye falan almıştım. sonra baktım ki bu arpa tohumu, gittim aktara 20tl'ye 1 kilo çimlenebilir arpa tohumu aldım. gayet de güzel yiyor kedim :)
  • antipodes  (02.08.17 10:57:44)
en faydalisi bugday cimiydi galiba. cimlendirmelik bugday aliyorsunuz aktardan, 2-3 gunde cimleniyor. cicek topragi yeterli. saksi baska zaman da kullanma ihtimalinize karsi delikli olsa daha iyi. deliksizse de dibe bir sira tas serebilirsiniz. filizlendirmek de sart degil.

  • jimicik  (02.08.17 11:05:16)