Evlilik sonrası kimlik değiştirme

Merhaba,

2 hafta önce evlendim ve eşimin soyadını alacağım. Şu an kimlik randevularında en erken Eylül'e randevu alabiliyorum. Ne var ki Kurban Bayramı'nda (Ağustos sonu - Eylül başı) yurtdışına çıkma planı yapıyorduk. Kimliğimi ve pasaportumu değiştirmeden şu an yurtdışına çıkabilir miyim? Yeni belgelerin yetişmesinin imkanı yok gibi duruyor şu an. Kimisi diyor ki "evlilik cüzdanı yanınızda olursa çıkabilirsiniz", kimisi diyor ki "huduttan dışarı çıkarmazlar sistemde ve belgende farklı isim olduğu için".

Bu durumda kalan, tecrübe veya tanıklık etmiş birisi var mıdır aramızda?

Teşekkürler şimdiden

biletteki ve pasaporttaki soyisim aynı olsun yeter.

  • nrmnm  (01.08.17 14:02:59)
Nrmnm+1

Biletini pasaporttaki isimle al. Hiçbir sorun yaşamazsın.
  • peggy  (01.08.17 14:08:48)
Evlilik cüzdanı da yanında olsun her ihtimale karşı. Onun dışında bir sorun olmaz.

www.eksiduyuru.com
  • iwasbornonamountainside  (01.08.17 15:04:08)
Face'deki interrail tr sayfasında çok tartışılıyor bu konu. üye olup oradan soruver son durumu.

  • manuel mandalina  (01.08.17 15:10:19)
ben evlendikten sonra eski soyadımla 10larca kez yurtdışına çıktım.
herkesin dediği gibi: uçak biletindeki isim ve pasaporttaki aynı olmalı.
kimliği yurt dışında hiçbir aşamada kullanmıyorsun. evlilik cüzdanına almaya gerek yok.
hatta evlendikten sonra eski soyadımla shengen vizesi bile aldım.
sonra italya için shengen vizesi alamadım soyadım farklı diye vermediler. o olaydan sonra pasaportumu değişitrmek zorunda kaldım.
Rahat ol.
  • betsy  (01.08.17 15:26:30)