Telefon tavsiyesi...

Selam millet,

Şu an elimde bir adet Reeder P10 smartphone var, ama pek memnun kalmadım kendisinde. Dolayısıyla telefonu değiştirmeyi düşünüyorum.

Aradığım özellikler şöyle:
* Tercihen Samsung
* Biraz büyük ekran
* Android OS (Çok alıştım, iOS'a geçmek zor geliyor)
* Orta üst seviye performans (En azından Reeder gibi, Facebook, Instagram v.b. fotoğraf yoğun uygulamalarda donmasın)
* Orta üst seviye şarj ömrü (3000 mAh üstü)
* Micro USB şarj bağlantısı (Type C'den gına geldi)
* Kolay bulunabilir aksesuar (Reeder'e kılıf bulmak ömür törpüsü)
* Makul bir fiyat (Turkcell'den almayı düşünüyorum, ödeme kolaylığı nedeniyle)

Gözüme kestirdiğim cihazlar:
* Samsung Galaxy Note 5
* Samsung Galaxy S7
* Samsung Galaxy A7 2017 (Bu type c ama olsun)

Hangisini önerirsiniz? Ya da önerdiğiniz başka Samsung cihazı var mı?

Not: accık üstte kalırsa...

Batarya ömrü olarak çok büyük ihtimalle en iyisi A7 2017'dir.

Bende a5 2016 vardı (yağmurda su kaçtı ve öldü:/ ), pil ömrü s6 ve s7'den daha iyiydi çünkü işlemcisi düşük, çözünürlüğü düşük ama pili kapasite olarak düşük değil. 2017 modeli de en performanslılardanmış. A7'de daha büyük pil olması lazım o daha da iyi olabilir.

A5-A7 2017 ve S7 (ve sonrası) suya dayanıklı, ben sırf su olayından dolayı bunları düşünüyorum. Sanırım artık kamerası da iyi olsun diye S7 ya da S7 edge bakacağım. (Edge düşerse sıkıntı, ama S7'nin görüntüsünü sevmiyorum mesela ben çok düz geliyor)

ha S7 turkcellde pahalıdır herhalde, Vatan'da geceleri 2199tl'ye düşüyor, marketlerde hala 2500-2600 galiba o fiyata da alma bence. Ama illa taksit diyorsan bilemem.

Note 5 çok güzel telefondu ama suya dayanıklı olmaması, kamerasının eski nesil olması (S7 daha iyi) benim için eksi mesela. Kalem için süper tabii amaç oysa.
  • rodriguez2  (01.08.17 01:03:20 ~ 01:03:43)
Eğer Çinli markalara bir ön yargınız yoksa note 5, a7 vs. yerine xiaomi mi 6 veya oneplus 5 modellerini incelemenizi tavsiye ederim. Aynı fiyata performans olarak üst düzey telefon almış olursunuz

Hepsiburada'da satışı mevcut. Youtube'da teknoseyir kanalında da incelemeleri mevcut
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (01.08.17 01:13:14)
Note 5 diyorum. Kasım ayında aldım, çok memnunum, inan ki her ihtiyacını rahat rahat görür yani.

  • yaren  (01.08.17 03:37:04)
4000 mah pile sahip lenovo k6 note kullanıyorum. istersen bi onu da araştır.

  • prompter  (01.08.17 10:52:29 ~ 10:53:39)
A8 2016 al bence. note 5 ile ayni islemciye sahip. Hem de metal kasa diğer camlar gibi kırılmaz kolaylıkla.

  • ismira007  (01.08.17 19:30:53)
samsung a7 2017 aldım, herkese teşekkürler...

  • ombutosman  (07.08.17 12:03:44)