uyku hapı hakkında

arkadaşlar gece 3-4 te uyuyorum. normal bir uyku düzeni istiyorum.kısa bir süreliğine uyku hapı kullanmayı düşünüyorum. var mı tavsiyeniz. elbette bünyeye göre değişir amaaaa hapı kullandığımda 12 saat uyumak ya da bu da hiç bir işe yaramadı demek istemiyorum. tavsiye görüşleriniz neler. çay iç, bilmem ne otu kaynat istemiyorum. tşkler.

Uyku hapı değil de, melatonin esktresi kullanabilirsiniz. Hapın özü o zaten. Mışıl mışıl uyutur.
Bunun dışında Atarax alerji ilacıdır ama uyku bozuklukları için de verilir. Alerji ilaçları deli uyutur.

  • aychovsky  (31.07.17 23:28:45 ~ 23:29:39)
Bir gün dayan hiç uyuma akşam 8 9 gibi yat düzene girer. 3 4 tek uyuyan bir insanın erken yatmaya birden alışması imkansıza yakın.

  • goodz  (31.07.17 23:29:04)
Melatonin +1

  • Lim5  (31.07.17 23:53:22)
ben de ilaçsız halledebileceğini düşünüyorum. jetlag ı yenme teknikleri var mesela, 12 saatlik farkı bi günde kapatıyorsun.

yemek saatlerini yeni düzene göre ayarla. gün içinde de fiziksel aktivite yapıp yorul. sonra istediğin saatte yat. açlıktan uyuyamama riski de var tabi
  • sttc  (31.07.17 23:53:53)
uyku hapı gece uyutuyo ama sabah da uyandırmıyor. yani kafanı kaldıramıyorsun. yani ben kullandığımda o şekilde bi etki yarattı. sabah erken kalkman gereken bi durumun varsa sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

  • moratoryumkisilik  (31.07.17 23:56:02)
@aychovsky (nickini yazana kadar canım çıktı neys) bu ne. nerden temin edilir. var mı eczanede falan.

  • marul hirsizi  (01.08.17 00:06:47)
Eczanelerde melatonin hapı dersen verirler. Melatonina en yaygını. Yalnız bazı küçük eczanelerde olmayabiliyor. Bu janjanlı Solgar'ımsı şeylerin satıldığı yerlerde oluyor genelde.
(Adı istediğin şekilde yazabilirsin, ayç kadar olsa ben olduğumu anlıyorum)

  • aychovsky  (01.08.17 00:13:49)
Kisa sureligine diyorsan melatonin oneririm. Kisa vadece gercekten ise yariyor. Uzun vadede bir sey bekleme.
Melatonina kullanmistim ben de. 60 tablet var icinde, 100tl idi fiyati en son.

  • stavro  (01.08.17 00:31:47 ~ 00:32:44)
kaçta kalkıyorsun? düzenli iş hayatın yoksa durduk yere ilaç bağımlısı olursun. hapla alışkanlık mı kazanılır allaşkına.

  • hasmetizm 2046  (01.08.17 09:28:46)
@hasmetizm hocam sürekliliğine değil ki. 4-5 kere kullanıp düzene girip bırakırım diye düşünüyorum

  • marul hirsizi  (01.08.17 16:17:34)