Bloke hesap

Vergi dairesi geçen yıl, vergi borcum dolayısıyla hesaplarıma bloke koydu. Daha sonra ben borcumu yapilandirdim ve düzenli ödüyorum.

O blokeden sonra hesaplarımı rahat kullanıyorum fakat 800 $ kadar bir miktar halen blokeli duruyor. Bankaya sordum bizim yapacağımız bir şey yok diyor Vergi dairesine gittim bankadan kaldırılması için yazı gelmesi lazım bize diyor. Banka vergi dairesinden gelmesi lazım diyor vb. Kısacası birbirlerine topu atıp dduruyorlar. Olan benim 800 dolarcigima oldu. Sanırım bunların kilit adamları tatilde ya da Fetöden atildilar. Kalan memurlar bir bok bilmiyor. Vergi memuru bana "e biraz bekleyin diyor. Nesini bekliycem bir yıl olmuş zaten.

Nasıl hareket ediyorsunuz bu tip durumlarda?

Blokeyi koyduran Maliye. Onlardan yazı gitmeden de o bloke kalkmaz. Kaldırmayı elbette banka yapacak da, neye göre yapacak? kafasına göre yapamaz. Maliye yazı vermeli. Vergi borcu yoktur yazısıyla denediniz mi şansınızı?

  • 507  (31.07.17 22:03:00 ~ 22:03:38)
Yazı istedim veremediler. Dilekçe ile basvurucam.

  • old possum  (31.07.17 22:19:14)
e-devletten borç yok yazısı alabilirsin. e-imzalı olduğu için her yerde geçiyor. bir de kapak dilekçesi patlat: eklerde gördüğünüz üzere vergi borcum yapılandırılmış olup güncel borcum bulunmamaktadır; filanca no.lu hesabım üzerindeki blokenin kaldırılmasını arz ederim... diye. en sona yapılandırma fotokopisi ekle. bunu şubenin operasyon birimine ver. bir ihtimal yeterli olacaktır.

  • 507  (31.07.17 22:24:49 ~ 22:26:37)