[]

Yakın zamanda arabayla Ankara-İstanbul arası giden oldu mu?

sanırım ortalama hız olayı devreye girmiş artık, bu ortalama hız Ankara'daki gişeden İstanbul'daki gişeye kadar mı yoksa belirli aralıklarla mı oluyor? Ortalama hız 120'yi geçince mi 132'yi geçince mi ceza yiyoruz?
 
120'yi geçince yersin teoride.
132 aslında hız sınırı değil, %10 tolerans diye bir şey yok. O anlık olarak senin hızında yaşanabilecek dalgalanma ve makinenin hata payı ile alakalı bir pay.

Kurallara göre senin 120 ile gitmen gerek, bunun üzerindeki bir ortalama sürat cezaya tabi olacaktır.
  • cakabo  (31.07.17 18:12:41) 
bildiğim kadarıyla iki gişe arasındaki zaman farkı üzerinden hesaplanıyor. yolda 1-2 kere sigara molası verelim diye yapmışlar sanırım.

@cakabo +1
  • zgrydn  (31.07.17 18:18:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.