YDS önceki yıllarda sorulan sorular ve sizce kaç alırım sorusu

Ben bu YDS konusuna tamamen yabancıyım. ÖSYM soruları artık kısmen yayınlanıyormuş. Sınava girmeden önce çözeyim, bir fikrim olsun dedim.

Soru 1: Piyasadaki son 10 yılın soruları kitapları gerçek sorular mı?

Daha önce LYS-5 dışında dil sınavına girmedim. Şu sınavda 6 yanlışım vardı.
www.dilforum.comı-Dil-Sınavı-Yorum
Lisedeki hocam içinizde bir tek Lim5 C1'dir demişti. Hazırlık okumadım. Mesleki İngilizce gördüm, onda da en iyi kurdaydım. 2 ay yurtdışında kaldım. İletişimde pek bir sıkıntı çekmedim. Hayatımın 2 ayını yabancı dizi izleyerek geçirmişim. Ders kitaplarım da çoğunlukla İngilizce. Yani şimdiye kadar dille bir problemim olmadı. Ben de kursa filan gitmedim.

Soru 2: Yukarıdaki bilgiler ışığında hiç çalışmasam kaç civarı alırım?
Soru 3: 1.5 ay çalışsam kaç civarı alırım?
Soru 4: Nereden çalışayım?

sana kaç lazım?

  • bobinhoo  (31.07.17 16:09:33)
Kimse bilebilemez bunu, al bir çıkmış soru coz sonucu yaklaşık görürsün

  • goodz  (04.08.17 22:00:45)
yds lys5 sınavından bir tık daha zor ama ingilizceyi hayatının bir parçası haline getirmişsen çok fazla özel çaba gerektirmiyor. ingilizceyi hayatının parçaşı haline getirmekten kastım ; haberleri yabancı sitelerden takip etmek, dinlediğin ingilizce müziklerin sözlerini merak edip araştırmak , dizileri ingilizce altyazılı-altyazısız izlemek gibi.

eğer dediğim gibi ingilzceyi hayatının parçası haline getirmişsen girmeden önce,sınav formatına aşina olmak için, çıkmış soruları ya da piyasada bulunan yds denemelerini çözersen 70 üstü almaman için hiçbir neden yok.

mesela ben ilk girişimde hiç deneme falan çözmeden 60 almıştım. bir sonraki sınava akın dil eğitimin deneme kitabını çözüp girmiştim ve puanım 70'e çıkmıştı.
  • derdi dertsizlik olan adam  (07.08.17 22:59:55 ~ 23:02:43)
çıkmış sorulardan çalışırsan azıcık sınav mantığını kaparsın. ingilizce hayatın içindeyse zaten uzun süreden beri, rahatça 80'i geçeceksindir. fazlası için de sınav anındaki duruma bağlı.

  • rain when i die  (07.08.17 23:09:27)
Buraya güncelleme yapayım dedim. Çalışmadım. Vaktim olmadı. Tek deneme bile çözmedim. 91.25 aldım. Herkese kolay gelsin.

  • Lim5  (06.10.17 18:54:55)