[]

Devlet üniversitelerindeki okutmanlık pozisyonları kadrolu mudur?

Diyelim ki YÖK'ün verdiği bir ilan üzerine bir üniversiteye başvurdum ve kabul edildim. Emekli oluncaya kadar bir memur gibi çalışma hakkım var mı?

Şu an YÖK'teki devlet üniversitesi okutmanlık ilanlarına baktığım zaman bu konuda pek bir bilgi göremedim.

Sadece mesela şu bilgi var: "Kadro derecesi: 7" diyor.

 
sozlesmeli ama suc islemessen falan yenileniyor.


  • partizan  (30.07.17 18:16:33) 
Universitede sadece docent ve proflar daimi kadroda. Diger herkes sozlesmeli.


  • eriksatie  (31.07.17 10:26:07) 
Alımlar sözleşmelidir ama sözleşmenin hangi maddeden yapıldığına göre değişir, o da üniversitenin politikasıdır, üniversiteden üniversiteye değişir. Sadece yüz kızartıcı suç işlediğinde ve buna benzer durumlarda atıldığın sözleşmeli kadro var, her sene sonunda yenileneni var, yazın maaş alabildiğin ya da alamadığın sözleşmeli kadrolar var. Hatta, aynı üniversitede hepsinden karışık da olabiliyor. İşyeri sorunlarından birisi de daha kadrolu gibi olanların daha kadrosuz gibi olanları küçük görmesi, bu yüzden pek dikkate almaması.


  • aychovsky  (31.07.17 11:18:35 ~ 11:20:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.