aliexpress sipariş

merhaba.
Arkadaşlar aliexpress'ten ilk alışverişim olacak ve linkteki ürünü alacağım. dikkat etmem gereken hususlar var mıdır, gümrüğe takılır mı?
şimdiden teşekkürler.

unutmuşum linki eklemeyi haha :D

tr.aliexpress.com

Link yok, 30€'ya kadar olan ürünler kozmetik/sim kartlı elektronik değilse takılmıyor gümrüğe.

Onlarca alışveriş yaptım bir şey olmadı aliexpress'ten. Takipli kargoyla almanı tavsiye ederim, hem daha hızlı oluyor hem de postacının insafına kalmıyorsun.
  • chicha  (29.07.17 16:21:20)
alışveriş yaparken kargo seçeneğinde çıkan AliExpress Standard Shipping bu seçenek mi?

  • odiyus  (29.07.17 16:23:09)
iki kargo seceneginde de tracking information icin available yaziyor dikkat ettiyseniz. ikisi de takipli yani. standard shipping'i secerseniz 7 dolar farkla daha hizli gelebiliyor sadece.

fiyati 30 euro uzerinde olan urunlerin siparisini verirken siparis notuna urunun 30 euronun altinda oldugunu belirtmelerini yazarsaniz sorun olmuyor.
  • hopeless  (29.07.17 16:36:39)
Ucuz kargoyu seç. Nota fiyatı düşük belirtmesini yaz. Gümrükte kalmas bir şey olmaz

  • glamdr1ng  (29.07.17 16:45:57)
radyo varsa ve farkederlerse bandrol muhabbetine uğraşırsın, prosedürü nedir araştırmadım.

  • kimlanbu  (29.07.17 16:48:22)
not kısmı neresi? adres bilgilerini girdikten sonra mı çıkacak?

  • odiyus  (29.07.17 17:13:00)
evet

  • hopeless  (29.07.17 23:39:34)