Elektrik - Elektronik Mühendisliği Problemi

(Öncelikle moderatörlerden konunun acil olduğunu ve bir süreliğine yukarıda kalmasını rica ederim=)

Yakın bir arkadaşım Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde, Elektrik - Elektronik Mühendisliği'nde 6. sınıfı okuyor. Okulu bu dönem okul içindeki dersleri alarak bitirmesi imkansız; dolayısıyla başka okullardaki yaz okullarından ders alıp denklik saydırması lazım.

Şimdi yardım isteği şöyle:

"[Yardım] kısmı burada devreye giriyor. Benim Türkiye'deki diğer üniversitelerdeki Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleriyle ilgili pek bir bilgim yok.
- Hangileri yaz okulu açıyor,
- hangilerinde eğitim dili Türkçe,
- hangileri ders denkliği veriyor, bunları bilmiyorum.

Tek tek her şehri gezemeyeceğimden, bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. "

Burada geçen sorulara cevap bulmamız gerekiyor acil tarafından. Dilerseniz benimle sözlük üzerinden, olmadı kendisiyle "joscelin.verreuil@gmail.com" adresinden iletişime geçebilirsiniz; buraya yazmanız da makbul tabi.

pamukkale üniversitesi yaz okulu açar.eğitim dili de türkçedir ama ders denkliğini bilemicem.üni ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz sanırım.

  • duygumsu  (21.01.10 20:48:21)
kayseri erciyes üniversitesi'ninde de yıllardır var yaz okulu ancak bu sene değişiklik yapmayı planlıyorlar biraz karışık. Ayrıca hangi derslerin hangi üniversitelerde açıldığını bilmek kadar, hangi üniversitelere denklik verdiğini de bilmek lazım. Yani atıyorum mat-2 ordakiyle burdaki farklı olabilir. Bizim üniversitede yaz okulu için ders almak istediğinde kurallar kapsamında belirtiyorlar her sene. En iyi cevabı kendi okulunun öğrenci işleri ya da bölüm başkanlığı verecektir.

  • ceres  (21.01.10 20:59:25)
ege üniversitesinde zor derslerin büyük bölümü açılır. dersler ingilizce olarak açılır ve öğrenciye saat başı 2 kat daha fazla para sokulur. eğitim dili her zaman türkçedir, sadece 2 tane hocamız ingilizce anlatmaya yeltenir, onda da hevesini alınca tekrar türkçe'ye döner.

  • kimlanbu  (21.01.10 21:05:56)