Deli Mutfağı, İçecek Yapma Geliştirme

Merhaba mutfak guruları

yaz günleri için soğuk içecek geliştirme icat etme derdindeyim.

mesela, 1 litre sıcak su

4 tane boğürtlen çayı
1 tane kuşburnu çayı
1 dilim limon
1 dal nane
15 20 tane şeker.

çay çıktıktan sonra süzüp dolaba koy, soğuyana kadar bekle sonra lıkır lıkır iç.

bu tarif fena olmuyor ama geliştirmek istiyorum. eksiklikler de var. bir kere kokuyu muhafaza edemiyorum. yapma ve içme arası neredeyse bir gün. içerken kokusundan eser kalmıyor. aslında soğuyunca bile kokusu kalmıyor. tatlılığı da biraz sıkıntı, şeker iyi diye düşünüyorum ama alternatiflere açığım.

renk on numara bir hal alıyor pırıl pırıl bir kırmızı

evet, tüm önerilere ve şunu da yapsan güzel olur tariflere açığım. bunu nasıl geliştireceğiz.

malzeme olarak sıkıntı çok değil, alkol vs her türlü uyarım.

Buzdolabı koydugun suya bir cubuk tarcın koy efsane oluyor basit ve etkili

  • fasulyek  (28.07.17 22:38:38)
Kirmizi erik kizilcik visne gibi taze meyveleri istegin kadar sekerle kaynat, taneleri suzgecten gecir sonra buzdolabına. Ondan sonra ister oyle ic, ister votkayla karistir ister maden suyuyla gazoza dönüştür.

Senin tarifte koku kalmamasinin sebebi buyuk ihtimalle aromali paker cay kullanman diye dusunuyorum? Dogrudan kusburnu ve bogurtlen kullansan kokunun kaybolmamasi lazim ertesi gune.
  • passive aggressive  (28.07.17 23:14:00)
bi şişe baileys i dolaba koy güzelce soğut. sonra şat bardağına doldur, üzerine bitter çikolatanın filetosunu çıkartmak suretiyle rulo çikilops veya rende çikilops koy. afiyet olsun.

süt+protein tozu+nescafe+buzu güzelce çalkala, büyük bi bardağa koy, üste yine çikilops, pipeti bi tane çileğin içinden geçir bardağa salla.
www.youtube.com
  • hasmetizm 2046  (28.07.17 23:23:23)