Çok fena ishalim

Dün geceden beri ishalim. Heralde 7 kez dışkıladım fakat mukuslu ve aşırı sulu. Özellikle yemek yediğim an vücut dışarı atmak için mücadele veriyor. Günlük rutinimde bu kadar uzun süreli ve ağrılı ishal yullar önce olmuştum.

Tek aklıma gelen güneşin en şiddetli zamanlarında dışarıda spor yapmak ve tişörtüm üstümdeyken sırılsıklam olup üstümde kuruması, ha bir de yarı buzlu su içmem. Bunlar böyle şiddetli bir ishale neden olur mu? İshal mikrobik olabilir mi?

Not: yarın doktora gideceğim ama merak ettim. Bir de debridat fort içtim bi düzelme de olmadı.

ne zaman güneş altında kalsam bende de aynı durum söz konusu oluyor iyi gözlemledim artık kendimi, yani gayet olabilir diyorum ben. geçmiş olsun.

  • toblerone denizindeki jelibon  (28.07.17 01:47:06 ~ 01:47:27)
İshal için ilk 2-3 gün önleyici ilaç içmeyin derler, vücudun her ne ise o sorunu yaratan onu dışarı atması gerekiyor diye. Bol su, patates, pirinç, havuç püresi gibi şeyler yiyin, lifli gıdalar yemeyin ve dinlenin. 3 günde geçmiyorsa ondan sonra doktora gidin. Ondan önce gidene genelde hiçbir şey yapmıyorlar, en fazla bir serum takıyorlar. Tabii bu sıvı kaybından bayılmadığınız durumlar için geçerli :)

  • fengari  (28.07.17 02:05:28)
Çay bardagina 2 yarımşar tatlı kaşığı türk kahvesi onu bulandırıp icilebilecek hale getirecek kadar da limon sıkıp fondip yap yat bi şey kalmaz

  • fyodor fyodorovic  (28.07.17 02:06:28)
Muz ye. Peklik verir. Bir öğünde 4-5 muz iyi tutar.

Angelus nerdesin!
  • yaren  (28.07.17 03:14:35)
at bi' reflor, kendine gelirsin. 1 saat sonra ishali unutursun. geçmiş olsun.

  • byco  (28.07.17 05:02:33 ~ 05:02:44)
Bağırsak enfeksiyonu olabilir. Bahsettiğin gibi ne yesem hunharca atıyordum vücuttan. Umarım hemen atlatirsın her ne ise. Benim bir haftaya yakın sürmüştü 6-7 kilo atmıştım vücuttan.:v

  • lüzumsuz adam  (28.07.17 09:28:31)
muz, patates, pirinç lapası vs yiyin. ve boool su kesin.

tabii acilen doktora gitmek şart.
  • piremses  (28.07.17 09:43:28)
doktor, kahve limon, bol su, soda, patates, lapa vb +1

ayrıca probiyotik al, kefir iyidir ve nane limon veya kekik suyu iç.

geçmiş olsun.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (28.07.17 09:52:28)
Bu sabah daha sakindi barsaklarım ve debridat içtim bir tane daha, kesildi. Sanırım yoğun ishal ilacın emilimini kesmişti. Doktora gitmeye gerek kalmadı, midem de pek iyi olmadığı için sadece 2 muz yiyebildim. Sanırım güneş mahvetti beni

  • neysene  (28.07.17 19:13:24)