Yds tecrübesi olanlar

Arkadaşlar grammer konusunda neredeyse 0, kelime bilgisi olarak da orta seviyeye yakın diyebileceğimiz bir kişi 1.5 ayda ydsden 70 alabilir mi ? veya 2.5 ay da e-yds için çalışsa 70 alabilir mi ? Alabilirse nasıl bir çalışma önerirsiniz ?

DÜşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum :)

Dil bilgisi konularında neredeyse 0, kelime bilgisinden de orta ama YDSden 1,5 ay içinde 70. bence imkansız. Bunu başarabilen varsa muhteşem bir öğrenme stiline sahip demektir, otursun kitap mitap ne varsa okusun her şeyi öğrensin, O kadar diyorum.

  • nickfury  (27.07.17 22:23:38)
2.5 ay e-yds mümkündür. Diğeri de olabilir tabii ama kapasite vs. bilemediğimiz için yorum yapmak güç.

Ciddi bir çalışma gerek. Hergün, düzenli. Cesur öztürk'ün güzel sayılabilecek kitapları var, onları edinip, bir yandan gramer ve kelime çalışırken DAİMA bir şeyler okuyacak. bbc olur, el jazeere olur vs.
  • jihat  (27.07.17 22:42:48)
İmkansız bence. O düzey için 70 puan 6 ay ister en az.

  • Cruyff  (27.07.17 22:58:22)