interrail ve schengen vizesi

merhaba arkadaşlar,

yaklaşık olarak 26 ağustosta interraile çıkmayı düşünüyoruz. ilk güzergahımız kopenhag olacak. ancak daha önce hiç vize başvurusu yapmamıştım. hangi ülkeden vize almak daha kolay olur? muhtemelen rotamız danimarka, almanya, çek cumhuriyeti, hollanda, belçika ve belki italya ile macaristan olacak. bu ülkelerden hangisinden randevu almalıyız? Bir de vize başvuru randevuları ayın 6-7'si gibi gözüküyor. 18 günde sizce vize işlemlerini halledebilir miyiz?

Giris yapacaginiz ulkeden vize alin. Benim vizelerim en gec bir haftada cikmisti ancak simdi multeci olaylari falan var, ne kadar surer bilmiyorum. 18 gunde cikar ama. Almanyadan almanizi tavsiye etmem. Polonyadan baslangic yapabilirsiniz. Kolay vize veriyor, ucak bileti fiyatlari fena degildi. Simdi ne kadar bilemiyorum

  • durbikonusucaz  (26.07.17 19:43:27 ~ 19:43:57)
ilk gireceğiniz ülkeden almak her zaman en güvenlidir,
ancak danimarka kolay vize veriyor mu vermiyor mu çok fikrim yok...

ilk gireceğiniz ülkeden alamazsanız da en uzun kalacağınız ülkeden alabilirsiniz, böyle yapan arkadaşlarım olmuştu zamanında.
en uzun kalacağınız ülkeyi de kanıtlamanız gerekiyor tabi, otel rezervasyonu v.b bir şekilde. (sahte rezervasyon yapabilirsiniz)
  • luchetti  (26.07.17 19:58:43)
En rahat Yunanistan'dan alırsınız bence. Oraya otobüsle gidip oradan uçakla geçseniz hem ek bi ülke görürsünüz hem de daha ucuza ucma ihtimaliniz olur.

  • noluyo yaa  (26.07.17 20:21:26)