New York seyahat planı

Merhaba ekşiduyuru sakinleri biliyorum bu konuda internette yazılıp çizilen çok şey var ama ben buradan edindiğim bilgilileri ve tavsiyeleri pek bulamıyorum internette. Şu an Florida'da bir üniversitede okuyorum, New York u gezmeye gideceğiz 2 arkadaşımla onlar da ABD'li değiller ve çok bilmiyorlar. 2 gün için nasıl bir plan yapılmalıdır, nerede kalınmalıdır araba kiralamak mı metro kullanmak mı otel mi Airbnb mi, görmeden gidilmemesi gereken yerler nerelerdir ?
Teşekkürler.

kesinlikle araba kiralamayın
manhattan civarında otel bakın(pahalıdır ama merkez burası)
klasik özgürlük anıtı, empire state binası vs saymayacağım, MAGNOLIA BAKERY den muzlu puding yemeden dönme diyorum. Hayatımda yediğim en lezzetli puding idi. Çikolatalısı eh muzlusu efsane.

edit:yemek olarak yazmayı unuttum hamburgeri kesinlikle şurada tavsiye ediyorum
paulsburgersnyc.com
  • basond  (25.07.17 19:00:44 ~ 19:39:49)
Teşekkürler ben de öyle düşünmüştüm:) Niagara çok gerekli değil gibi duruyor aman kesin görmelisin diyebileceğin bir yer midir ?

  • cgtto102  (25.07.17 19:02:31)
ben niagarayı kanada tarafından gördüm(toronto) new york da 2 günün varsa bence değmez.

  • basond  (25.07.17 19:03:39)
pastrami: katz s delicatesten
pizza: di fara
hamburger: five guys
et: peter luger

bryant park ta mutlaka bir akşam üstü zaman geçirin, ilk aklıma gelen yerler bunlar.
  • oscar  (25.07.17 19:31:30)
2 gün için NYC trafiği çekilmez, bi de otopark derdi olacak kiralık arabaya hiç bulaşmayın. Metro candır.
Brooklyn Prospect Park ve Coney Island'ı görün. Sonra Sheepshead Bay'de ördekleri, kuğuları huşu içinde izlersiniz.
Bagel yiyin, ama asıl bialy denen bi çörek var efsane onu da deneyin. Ve tabii ki Ovenly'de; bulursanız, Brooklyn Blackout Cake.
  • heritage  (25.07.17 20:03:39 ~ 20:04:03)
araba kiralayıp giderseniz, new york'u siz değil kiraladığınız araba gezecektir.
biz ettik siz etmeyin, park yeri ayrı dert trafiği ayrı dert.

toplu taşımadan şaşmayın.
  • ada meltemi  (25.07.17 20:07:14)