Sağlıklı kediye üriner rahatsızlığı olan kedi mamasından yedirmek

Kedimin midesi epey hassas. Her mamayı yiyemiyor, yerse de kusuyor. Son dönemde sanabelle'in sindirim sistemi hassas kediler için ürettiği mamayı alıyoruz. www.markamama.com.tr

Bugün mama siparişi verirken, üriner rahatsızlığı olan kediler için ürettikleri mamayı da gördüm. Rahatsızlığı olduğunda yedireceğime, ara ara bundan vereyim de önlem olsun diye düşündüm :/ Bir paket de ondan sipariş ettim... www.markamama.com.tr

Şimdi aklıma düştü, hata mı ettim acaba? Böyle bir rahatsızlığı olmadığı halde o mamadan yedirmem pisiciğimi hasta eder mi? :(

ben veteriner maması almıştım üriner s/o bir kedim için, üçü de yedi bir şey olmadı. veteriner de sıkıntı olmaz demişti.

  • passion rules the game  (25.07.17 14:51:43)
Belki soruyu şu sekilde de düzenleyebiliriz;

Üriner rahatsızlığı olmadığı halde üriner rahatsızlığı olan kedilere yönelik mama tüketmesi ileride bu tip bir hastalık yaşamasını önler mi acaba?
  • chihirovekohaku  (25.07.17 16:57:05)
maalesef koruyucu olacağını düşünmüyorum. çünkü üriner sistem rahatsızlıkları sadece mama bazlı oluşmaz. ayrıca üriner mama devamlı(hayat boyu) kullanılan mamalardan değildir(istisnalar hariç). onun yerine diyeti dengeli şekilde oluşturulmuş kaliteli mamaları tercih edebilirsiniz. (ör: hill's, advance, proplan vb.)

  • oksijensiznefes  (26.07.17 23:15:56)