Vize Başvurusu için İMZALI Otel Rezervasyonu ???

Merhabalar.

Kurban Bayramı için Prag'a gideceğimden VFS Global Aracılığıyla Çek Cumhuriyeti'nden vize almak için rezervasyon yaptım. Uçak biletlerim vb. de hazır ancak şöyle bir durum var. Hem sitelerinde hem de telefonla teyit ettiğimde, otel rezervasyonlarının otelin kaşeli imzalı onayı şeklinde olması gerektiğinin de altını çizdiler (Ankara Konsolosluğunun bunu istediğini söylediler, İstanbul için şart değil dediler, bu da ayrı bir ilginçlik). Direk olarak Booking'den vb. yapacağım rezervasyonu kabul etmeyeceklerini söylediler.

Ben Booking'den vs. rezervasyon yapıp otel'e mail vb. atsam bana bu imzalı/kaşeli onayı gönderirler mi ? Veya bunu daha kolay nasıl sağlayabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

otele mail atıp vize başvurusunda istedikleri için kaşeli imzalı hotel voucher paylaşmalarını rica ederseniz gönderirler.

  • nodrap  (24.07.17 22:11:38)
Bir arkadaşım da Yunanistan vizesi için aynı şeyle uğraşıyor, oteller yazı vermiyor :( yeni çıkmış sanırım.

  • pati  (24.07.17 22:30:21)
Ben otel rezervasyonunu yaptıktan sonra vize durumunu belirten bir mail atmıştım. Şu an adını hatırlamıyorum ama merkezde 4-5 yıldızlı bir oteldi. Antetli, imzalı, kaşeli bir belgeyi İngilizce olarak tarayıp yolladılar sağolsunlar. O belgeyi de vize evraklarına ekleyip vizemi almıştım.

Edit: Thalia Hotel.
  • Lethe  (25.07.17 10:44:44 ~ 10:47:27)
ben yunan vizesine booking com dan çıktıyı alıp başvurdum. 15 gün verdiler.

  • prompter  (25.07.17 12:56:21)
Çek Cumhuriyeti bu konuda en sorunlu ülke. Geçen bir müşterim için otelden direkt rez. yaptırdım (iptal edilebilir şekilde), kaşeli imzalı çıktı aldım. Ve vize çıkınca rez.'i iptal ettim.

Sonra bir telefon geldi, müşterimi konsolosluk aramış ve vizeyi iptal etmek istemişler.

Diyeceğim o ki mümkünse gerçekten kalacağın bir yerden booking'den rez. yap. Veya direkt otelden yap. Kaşeli imzalı iste sonra ve iptal etme. Adamlar sıkıntılı.
  • legalize marijuana  (25.07.17 13:02:40)