üniversite tercihi tavsiyelerinizi bekliyorum

notlarım pek ıyı degıl
tm3 110 bin
tm1 148 bin
tm2 130 bın
ts1 77 bin
ts2 64 bin
sıramalarımdan 30-40 bin daha iyi yerlerden başlayıp söyleyebilirsiniz daha da yüksekleri varsa bence bi dene dediğiniz yazın şansımı denemiş olurum tavsıye ettıgınbız guzel bolumlerı beklıyorum. 2gün kaldı

notlardan ziyade herhangi bir hedefin falan yok mu? yani "şuraya girmek istiyorum" dediğin bir bölüm. böyle biraz kumar gibi geldi de bana.

ama madem sordun söyleyeyim. rstv düşünebilirsin. ts2 puanın fena değil. ayrıca bölümüm olan gazeteciliği de düşünebilirsin. özellikle günümüzde ana akım medyanın takındığı tavır(veya takınmak zorunda olduğu tavır) bu bölümü pek cazip kılmıyor farkındayım ama ille de siyaset yapacaksın diye bir şey yok. ilgi alanına göre seçim yapabilirsin.
  • ravenclaw  (24.07.17 19:38:58)
bu sıralamayla dişe dokunur bir okula girmen zor. ama üniversite okumak şart değil. aşçılık vb yetenek geliştirmeye dayalı bir alan düşünebilirsin. eğer tm den bi yere girmek istiyosan 20 bine girmen gerekir. ama illa gireyim diyosan anadolu üniversitesi ingilizce işletme 112 binle kapatmış. oradan aşağıya doğru işletme iktisat sıralayabilirsin.

  • error522  (24.07.17 20:45:50)
@error bursa da yaşıyorum bu sene uluslararası ilişkilerin ingilizcesi açılmış mantıklımı sence normal halı 119 bin ingilizcesine girme şansım varmıdır hem iyi olur bır sene dil ogrenıp bır yandan hazırlanırım yine 2.senem gitmem lazım

  • gozune gozluk eline sozluk  (24.07.17 23:37:24)