[]

Bilgisayarımda alt kodları neden yazamıyorum?

Word'de alt tuşuyla birlikte rakamları yazdığımda neden simgeler çıkmıyor. Daha önceki bilgisayarımda harf tuşlarının üzerinde küçük rakamlarla yazılan rakamlar vardı. Yani hem klavyenin üstünde tek sıra olarak rakamlar vardı. Hem de harflerin üzerinde ikincil fonksiyon olarak bir number key vardı. Alt'la birlikte onlara basınca çıkıyordu simgeler. Şu anki bilgisayarımda klavyede öyle bir şey yok.

Alt kodlarını girerek simgeleri yazabilmek için şimdi yapabileceğim bir şey var mı bu klavyede?


 
num lock sorununu çözecektir muhtemelen.


  • d e j i n  (24.07.17 19:14:31) 
"Num Lock" a basmayi denediniz mi?


  • ekyil  (24.07.17 19:14:54) 
Num lock tuşu da yok klavyede.


  • gijilti  (25.07.17 01:57:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.