kedi su problemi

iran kedim var ve hidronefroz oldu bir kere, struvit taşları tıkanma yaptı ama royal canin s/o mama yiyor sürekli ve sorun ortadan kalktı.

aslında kendi su içiyor ama veteriner ne kadar içse o kadsr iyi olur diyor. şimdi kendi içtiği halde ben de her gün şırıngayla su takviyesi yapsam diyorum ?

ama şırıngsyla su veriliyor diye kendi de su içmeyi keser mi acaba alışıp şırıngaya ?

kendine su koyduğunda gelip içmeye çalışmıyor mu? genelde severler bardaktan su içmeyi; kim su alsa dibinde biterler. Şöyle kendin içecekmiş gibi su doldurup koy yanına arada bir, bol bol içmiş olur.
şırınga olayından pek hoşlanacağını sanmıyorum ama azar azar vermeyi dene istersen.

  • tiny penny  (24.07.17 16:19:55)
Su pınarı da faydalı olur, şırınga da verilebilir. Şırıngaya alışıp içmez durumu olmaz pek zaten çok istekli olarak içmeyecektir. Ama zaten su içgüdüsü az olan hayvan susama güdüsü şırıngayla azaldıkça daha da az içebilir.

Su pınarına özellikte temiz, şişe suyunun su içimini artırdığını gözlemlemiştik. Suyun devir daimi merak uyandırıyor. Birde tek bir noktaya değil de evin 2 noktasına su kabı koyun, o da çok işe yarıyor.
  • FAtE  (24.07.17 16:26:19)