Haritalardaki mesafe

Google maps örneğin, İki yer arası mesafe mesela araçla 4 saat diyor, bunu hangi hıza göre hesaplıyor sevgili duyuru? Kaç km hız baz alıyor?

sabit bir hiz yok. google maps altyapisini kullanan ve oradan gecen aracin varis saatine gore tahmin yapiyor. yani 70km'de gidersen su dakkada olursun gibi basit bisey degil. trafik, isiklar, kaza v.s herseyi hesapliyoer.

  • mayeskuel  (24.07.17 14:12:44)
Hız limitlerini baz alıyor bence.

  • [GODDARD]  (24.07.17 14:51:36)
These things range from official speed limits and recommended speeds, likely speeds derived from road types, historical average speed data over certain time periods (sometimes just averages, sometimes at particular times of day), actual travel times from previous users, and real-time traffic information. They mix data from whichever sources they have, and come up with the best prediction they can make.

özetle sadece hız limitlerini baz almıyor.
  • burya  (24.07.17 14:59:12)
gece istanbul içinde baktığımda ort. 60 gibi bir hızla hesaplıyor. ancak yukarda da belirtildiği gibi diğer tüm detaylar hesaplar dahilinde.

  • murder of neon  (24.07.17 15:07:10)