araba kazası ve kasko

arabayla park yerinden geri giderken duvara çarptım. alt tamponda çizikler oldu arkadaki far kırıldı. arabanın 1.5 yıl daha garantisi var, devam ediyor. kasko da var. kasko alttaki çizikleri mini onarım diye düzeltecek. ama arkadaki farı düzeltmiyorlar tabi. arabanın garantisi olduğu için yetkili servis dışında parça değiştirilirse garantisi bozuluyormuş. ben bunu istemiyorum. yetkili servisi aradım sırf o fara 590 TL dedi. bir de takma parası alacaklar. 700 800 TL'yi bulur. bir de bu parça değişimi hasar kaydına giriyor mu? arabanın değeri düşmesin istiyorum. kaskoyu bozdursam mı? ya da orjinal olmayan parça mı taksam? ne yapmak mantıklı olur bu durumda?

a) daha ucuza orjinal olmayan yedek parça taktırmak
b) orjinali kaskodan taktırmak, kaskoyu deldirmek
c) orjinali taktırıp cepten ödemek

bazı kaskolarda yılda 1 far değişimi yapılıyor. poliçede yazar.

  • 1917  (24.07.17 12:12:13)
Arka stop'un bir fotosunu gönderseydin iyi olurdu, daha sağlıklı fikir verirdik.
Sadece dış plastik kırıldıysa, o tamir ediliyor. Ankaradaysan bir yer tavsiye edebilirm.

  • battal gemalmaz  (24.07.17 12:17:04)
evet sadece dış plastik kırıldı. içerisindeki ışıklar çalışıyor.

  • gonul_isleri  (24.07.17 12:46:15)