kan yapıcı

merhabalar,

kan değerlerim düşük olduğundan dolayı kan yapıcı besinler almayı düşünüyorum.
internetten baktığımda pekmezden başka bişey çıkmıyor,ama ben pekmezi sevmiyorum.Kan yapıcı daha farklı ne olabilir?

Akşamları bir kadeh kırmızı şarap içebilirsiniz eğer alkolle aranız kötü değilse.

  • darkpower  (20.01.10 22:46:07)
Keçiboynuzu derler, ben anlamam.

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (20.01.10 23:03:25)
ayni durumdayim.

harnup pekmezi denedim ben. ise yaradi mi pek anlamadim ama tadi normal pekmez gibi degildi onu soyleyebilirim.
  • la traviata  (20.01.10 23:06:01)
kan değerlerinin hangisi düşük? hani kansızlık çekiyorum deseniz bile basit bi kansızlığın bile üç farklı sebebi olabilir...

  • elenika  (20.01.10 23:13:34)
kuru üzüm iyi gider...

  • beni boyle sev seveceksen  (20.01.10 23:30:16)
ciğer ye dalak ye

  • jangara  (20.01.10 23:40:41)
bir doktora görünmeniz halinde muhtemelen ferrum takviyesi yazacaktir, böylesi daha saglikli olur. ayrica dalak en saglam kan yapici diye bilirim.

  • hashashi  (20.01.10 23:43:00)
eh... uzum ve alakali her sey (sarap, pekmez, pestil, ozellikel kirmizi kuru uzum vs). bir de kuru incir ve kirmizi et, kuruyemis falan filan... yani b12 ve demir iceren yiyecekler. ha ari polenini de duymustum, en azindan b 12 icerir :)

  • no avalon  (21.01.10 08:07:38)
kuru siyah üzüm ye. ama çekirdeklerini tükürme sakın. onları çitir çitir yemen gerek asıl.

  • halanne  (21.01.10 10:34:52)
kırmızı et.
c vitaminiyle al bir de, yanında ayran olmasın, yoğurt olmasın.
haftada en az 3-4 kere kırmızı et ye.
  • urasil  (21.01.10 10:42:48)
besin demişsin ama ferrum fort öneririm. ilaç ama işe yarıyor. geçmiş olsun

  • stajyer sevgili  (09.03.10 16:33:42)