milfoy hamuru ile borek yaptim

selaminaleykum

marketten milfoy hamuru aldim
icine kasar koyup kapattim
firinda 25 dk pisirdim.

gayet iyi oldu

bu konuyu biraz gelistirmek istiyorum

ornegin dort tane kare hamur icin yarim tekerlek kasar peyniri kullandim ve hamuru tam kapatamadigim icin kenarlardan patlayip peynirler disari akmis.

ve hamurlarin sekilleri kemal sunalla halit akcatepenin altin dolu cuvali ararken yaptiklari somun ekmeklere benzedi.

borek yapimimi nasil gelistirebilirim?

uzerine yumurta cirpip sursem olur mu ? sadece beyazini mi sureyim?

sadece sarısını sür üzerine susam dök.
hamur içine kaşar yerine tavuk döner koy güzel oluyor.

  • basond  (22.07.17 12:56:06)
Cok anlamam ama yumurta sarisi surup, corek otu veya susam serpmek guzel olur.
Kasari azaltip zeytin ya da sosis gibi cesitler de yapbilirsiniz.

  • red g  (22.07.17 12:56:09)
Paçanga gibi bir şey yapabilirsin. Bezelyeli, havuçlu, patatesli bir iç malzemesi pişirip onunla da doldurabilirsin.

  • Lim5  (22.07.17 15:36:13)
yumurtanın beyazını sarını ayırmakla ugrasmayıp tamamen karıstırıp (omlet gibi) o şekilde üzerine sürsem olmuyor mu

  • kosun lan mevzu var  (22.07.17 15:40:00)
Superfreshın tereyeğlı milföyleriyle yap çok daha kezzetlı oluyor. Kaşarı çok koyma bi delik bulup akıyor. Kapatınca çatalın ucuyla kenarlarına bastır. Üzerine yumurta ve çörekotu yada susam güzel oluyor. İçine sosis garnitür sucuk vs de koyabilirsin. Hatta milföyden tatlıda yapabilirsin içine nutella sürüp kapat üstüne bıçakla çizikler at yumurta akı sür toz şeker serp ver fırına

  • hernezıkkımsa  (23.07.17 09:04:03)