moda guruları şu ayakkabıya bakar mısınız?

Bugün mangoda buna cok benzeyen bir ayakkabı denedim. Önü biraz küt kesim ve topugu bu şekilde desenli degil, onun dışında neredeyse aynı ayakkabı. Deri, fiyatı 137 tlydi. Ben bunu alayım mı? Bacak boyumu kesmesinden korktum ama kesmedi. Fakat emin de olamadım. Yağmurda giyilmez mesela. Bir de nasıl, ne renklerle kombinlerim bilemedim. Sizler ne diyorsunuz? Nasıl ayakkabı?

Bonus soru: Diyelim ki ayakkabıyı aldım, elbise ile giyersem, buna hangi renk külotlu çorap olur? Siyah olmaz bence. Baya kötü durur?

st.mngbcn.com

bordo, koyu yeşil, lacivert opak çoraplarla gideri olabilir de keser bu bacak boyunu illa ki...
mangodan ayakkabı alınır mı emin değilim aslında.

  • sibertenik  (22.07.17 00:50:04)
Bacak boyunu kesmesi ne demek?

Hafiften zor bir renk.

Bunu siyah çorapla giyebilmek için aklıma gelen yol, siyah kazak/triko ve ayakkabı ile aynı renk etek kombinasyonu ile olur. Aynı renk etek olmayınca siyah çorabı çok güzel kaldırmayabilir, uyumsuz durabilir.

Bunun dışında bordo demeyim de, bordo-taba bir karışım ile güzel durur ya da içinde bu rengin olduğu ama ana rengin bu olmadığı elbiselerle giyilebilir. Bordo-kremit ve sıcak tonlu buz mavisimsi bir şey giyilebilir.

Bunun dışında beyaz kazak ve skinny kot pantolon ile kullanılabilir. Krem rengi skinny pantolon ile kombinleyebilirsin ama pantolon sarı alt tonlu (beje dönük) olmalı, pembe alt tonlu olursa renkler çatışır.

Simsiyah giyinip altına bunu giyersen açar, boğulmayı engelleyici güzel bir aksesuar olur.

Bej rengi bir palton varsa, onunla kombinlenebilir.

Hiçbiri olmazsa çanta aynı renk olursa kurtarabilir.

Düşününce uygun bir skinny kot altına gider.
  • aychovsky  (22.07.17 00:53:09 ~ 00:56:05)
@aychovsky; bacaklarımı kısa göstermedi, bunun dışında baska bir bot daha gösterdim, o direk kısa gösterdi mesela

  • balpolen  (22.07.17 01:02:56)
Ben 1-2 kış önce mango'dan almıştım baya benzerini.

Benimki biraz daha kısası ama kotlarla gayet güzel oluyor.
s-media-cache-ak0.pinimg.com

çorap ten rengi olmalı bence.opak koyu bir çorapla düşünemedim.
cdn.lookastic.co.uk

genel olarak her renge uyuyor,kullanışlı.
yazın şortla bile giyilir yani.
glamradar.com
s-media-cache-ak0.pinimg.com
  • demoniclewinsky  (22.07.17 01:08:13 ~ 01:17:09)
Bence direkt ten ile giyilmeli renkli giymezdim. Ben de denemiştim ve rahatsız gelmişti. .

  • cabiday  (22.07.17 01:15:03)
ten rengi çorapla kullanmak için mutlaka
geçişi sağlayacak kısa çorap gerekiyor bence. hatta doğru kullanıldığında bacak boyunu da uzatır.
gerçi bu model renk ve boy olarak daha kışlık. yine opak çoraba kalırsın diye düşünüyorum.
  • sibertenik  (22.07.17 01:18:33)
Mangoda gercek deri ayakkabinin 137 tl olmasina sasirdim, emin misin gercek deri olduguna?

Ben koyu mavi (indigo gibi) skinny kotla yakistirirdim, aslinda beyaza calan soluk mavi gibi de olur. Corap ya da elbiseyle pek yakistiramadim, belki skater dress tarzinda mini-midi (max diz ustunde bitmeli) olabilir. 40 den ten rengi corap olabilir elbise giyilirse. Koyu yesil/kahverengi filan gozumde kotu canlandi. Opak siyah da olabilir
  • kuehles blondes  (22.07.17 01:57:53)
evet, geçen sezonun ayakkabısı, yaz ayı oldugu icin yarı fiyatına suan

  • balpolen  (22.07.17 02:05:40)