asus ux303ub vs asus ux310uq

merhabalar, tez yazımında yanımda rahatlıkla dolaştırmak istediğim için ultrabook tercih etmek istedim.

Genel araştırmalarım sonucu bu ikisi arasında kaldım.

ux303 için harddisk sesi, ux310uq için de fandan ses gelme gibi şikayetler okudum. Kullananlar ya da incelemiş olanlar varsa bu şikayetler hakkında bilgi verebilir mi?

İnceleyenler için de bir karşılaştırma alabilir miyim?

Teşekkürler.

ssd'li alırsanız harddisk sesi gelmez. aletler çok ufak olduğu için soğutmak daha zor o yüzden fan sesi yüksek işlemci gücü gerektiren durumlarda kaçınılmaz olabilir ultrabooklarda

  • argent dawn  (21.07.17 16:15:27)
Hocam 1 senedir ux303u modelini kullaniyorum, tezimi de bu cihazda yazdim. Genel olarak memnunum. SSD'den dolayi gercekten rahatca calisabiliyorsunuz. Buyuk veri setleriyle ve agir programlarla calistim ve hic yari yolda biraktigini hatirlamiyorum. Ses konusuna gelince, evet teknik olarak SSD'den ses gelmemesi lazim ama ben zaman zaman cok tiz ve kesik kesik bir ses duyuyorum ve bu bilgisayar o anda aktif olarak bir sey calistirmiyorsa oluyor. Adobe Reader'dan bir sey okurken sesin devamli gelmesi bazen rahatsiz edebiliyor. Sesin kaynagini ve nerden geldigini henuz cozebilmis degilim. Benim kullandigim modelin cozunurlugu 1920x1080 ki gozu hic yormuyor, gayet yeterli. Havalar bu ara sicak gidiyor diye cihaz da cabuk isinabiliyor, kisin boyle bir sey hic yasamadim ama.

  • voyager 1  (21.07.17 16:59:45)