500 dolar gelir

Soru şöyle

Bekarsınız ve
Hiç çalışmadan kılçıksız ölene kadar 500 dolar aylık geliriniz var.
Ne yaparsınız

Çalışmaya devam.
İşi gücü bırakıp Dünyayı gezerim
O parayla dünya gezilmez. Fakir asya ülkelerinde yaşarım
Diğer ?

Siz ne düşünüyorsunuz

yıllık mı geliyor bu para? günlük mü? haftalık mı? gelir de ne zaman gelir?

  • alperz  (21.07.17 09:58:27)
aylık gelir ise işi falan bırakır dünyayı gezmeye başlarım helpx gibi workaway gibi platformlar ile sadece yol masrafın olur.

  • xiii  (21.07.17 10:01:17)
2 yıl ailemle beraber kalarak birikim yapıp sonraki 2 yılı istediğim ülkeleri (couchsurfing ile) gezerek geçirirdim. sonra tekrar aynı döngü.

  • yons  (21.07.17 10:02:04)
500 dolar aylık gelirle anca çalışmaya devam edilir. 2000 desen bi durup düşünürdüm.

  • alperz  (21.07.17 10:08:07)
500 dolar dediğimiz 1750 lira değil mi yahu? ne yapacaksın o parayla türkiye'de bile açlık sınırı. ben olsam o parayla sürekli ve düzenli olarak ödeyerek bir şeyler alırdım. ne istiyorsam artık,motor olur, tatil olur vs vs.

  • dahili meddah  (21.07.17 10:18:43 ~ 10:32:57)
elbette iş bulur çalışırdım. hayat kalitemi daha da yükseltirdim.
ev araba almak değil demek istediğim.

  • cliquot  (21.07.17 10:22:01)
hiç çaktırmam, çalışmaya devam. çatır çatır yerim. yuutup parası olsa keşke böyle

  • AWD  (21.07.17 10:27:14)
adam 1750 tl ile dünyayı dolaşabileceğini sanıyo.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (21.07.17 10:54:58)
  • yons  (21.07.17 11:01:16)
500 dolar 1750 lira yapar. İnsanlar 1300 liraya günde 10 saat çalışıyor. Tabii ki parayı alıp ömrümün sonuna kadar çalışmadan yaşarım. Bu en kötü senaryo olur daha iyisi de o ek gelir varken bir süre çalışıp bi araba, karavan vs. alıp daha sonradan paraya muhtaç olmayacağım şekle eriştiğimde yine çalışmazdım, o zaman aynı zamanda geziyor olurdum.

  • freetakilir  (21.07.17 11:12:59)
500 dolar gelirle geçinemezsin bile.

kira derdi olmasa, 1000 dolar gelir olsa belki
  • Cruyff  (21.07.17 12:31:00)
İstanbul'daysan part time bir işe girerdim. İş stresim olmazdı ve üzerine 250 dolar kazansam yeterdi. Boş zamanım da çok olacağı için bol bol seyahat ederdim.

  • silver apple  (21.07.17 13:34:56)
Çalışmaya devam ederim. Ek gelir olur o para.

500 dolar ile başını sokacak insani şartlarda bir evi ancak tutarsın. Faturaları ödeyecek kadar elinde para kalmaz. Asgari ücretle çalışanlar nerede yaşıyor nasıl idare ediyor ben anlamıyorum. 3 öğün simit yeseler bile aşıyordu. Sahibinden'deki kiralık zindan diye sözlüğe taşınan yerlerde yaşıyor olsalar gerek.

Dünyayı gezerim kısmına gelince. Sefalet bence gezmek değil. Paran yoksa sadece sokaklarda boş boş dolaşabilirsin. 140 dolara yaşayan arkadaş parasızlıktan hiçbir büyük şehire gitmiyormuş. Ne gezgin ama.
  • Lim5  (21.07.17 15:41:41)
Erzincan'a yerlesirim. Zaten mutlaka para artar senede bir de tatilimi yaparim artan parayla.

  • c1b2k3  (21.07.17 20:51:31)
Bir dağ başında kendime yaşam alanı kurardım, hayatımın geri kalanını kitap okuyup, müzik dinleyerek geçirirdim herhalde.

  • gezegen olan pluton  (21.07.17 21:19:25)
Aylık 500 dolar düzenli gelir işi gücü bıraktıracak bir para değil. 500 değilde 4-5bin dolar aylık olsa, dünyayı gezerdim. tv'den takip ettiğimiz spor, yarış vb. organizasyonlara katılırdım. Çalışmazdım.

  • battal gemalmaz  (21.07.17 21:27:37)