Sırtım Ağrıyor

Yemek yaparken, bulaşık yıkarken ya da uzun süre ayakta dururken sırtım ağrıyor.
Dayanılmaz bir ağrısı var, bunun nedeni sırt kaslarımın güçsüz olması mı? Biraz önce yemeği zor hazırladım. Şimdi hemen sırt üstü yattım.

Doktorluk bir şey var mı çare spor mu?

sırt kaslarının güçsüzlüğü evet ve tahminimce boyunuz da ortalamaya göre uzun. ağırlıksız deadlift yapın hafif tempoyla fakat beli zorlamayın dikkat, zamanla 1 lt su şişesi,5 lt su bidonu vs.. ağırlığı arttırırsınız.
www.youtube.com

edit: 1 haftalık bir sırt çalışmasıyla zaten masum bir sebep olup olmadığı ortaya çıkar, ölümcül bir şey olmadığı için koşa koşa doktora gitmeye gerek yok, 1 hafta daha bekleyebilir.duyurunun sahibine 100 kg bar ile deadlift'e girin demiyorum, eğilip kalkmayla kimse omurilik sakatlığı yaşamaz.
  • zebragibi  (19.07.17 21:51:47 ~ 20.07.17 01:48:16)
Bence her halükarda doktorluk bir şey çünkü sebebi bambaşka olabilir.

Sırt kaslarının güçsüzlüğü gibi masum bir sebep olursa iyi, ancak skolyozz gibi iskelet sistemi kaynaklı sıkıntılarda da aynı şikayetler görülüyor. Diğer yandan uzun süre spor yapmış olan insanlarda bile deadlift en tehlikeli hareketlerden bir tanesi, bu yüzden özellikle tecrubeniz yoksa kendiniz egzersiz denemesi yapmayın.
  • goodz  (19.07.17 21:56:46)
Sadece kasların güçsüzlüğü durup dururken Ağrı yapmaz. Bir doktora görünün. Eğer uyku uyutmayan bir ağrınız varsa fibromyalji de olabilir. Uzun süre ağrıya maruz kalmak Yaşam kalitenizi düşürür.

  • eflin  (20.07.17 00:00:03)