Filtre kahve

1) kurukahveci mehmet efendi filtre kahvenin tadı nasıl güzel mi? tchibonun guatemala grande, brazil mind kahvelerinden içiyorum.
2) starbuckstaki filtre kahvelerin sırrı nedir makinede yapılması mı yoksa kahvesi mi?

1. Bu dediklerini kullanmadım.
2. Sırrı kendi kahveleri elbette. Yani yapım şeklinin de önemi vardır ama esas o kahvenin tadı.

  • fengari  (19.07.17 20:35:57)
1. kurukahveci mehmet efendi colombian güzel, seviyorum.
2. kahvesi.

  • sefil  (19.07.17 20:58:52)
1. kuru kahveci mehmet efendinin kahvesi fena değil ama çok iyi değil. yani kaliteli değil. kahveyi kahve olarak içiyorsanız farklı yoğunluklar ve tatlar aramıyorsanız hesaplı. tchibo kahveleri bana fazla kavrulmuş yanık gibi geliyor tercih etmiyorum.
2) starbucks kendi blendini yapıyor. tek çekirdek değil. makinaları da kahveleri de etkili. ancak sır olacak kadar değil. kahve tatları için 3. dalga kahvecilere uğrayın.

  • fosforlu cevriye  (19.07.17 21:24:58)
@fosforlu cevriye o halde starbucksa gitsem sizin bu yaptığınız kahvenin aynısından istiyorum evde french presste yapıcam desem verirler demi?

  • uyusam iyi olur  (19.07.17 21:30:03)
paket olarak da satıyorlar zaten.

  • alperz  (19.07.17 21:39:21)
@alperz pakettekiler çeşit çeşit değil mi?

  • uyusam iyi olur  (19.07.17 21:41:15)
1) kurukahveci hiç içmedim. tchibonun bahsettiğin kahveleri iyidir. lavazza da dene bence. hoşuna gidecektir. ben çekirdek halinde alıyorum, evde öğütücüm var. kahve prosesi tamamen kimyasal aslında. çektikten 30 sn sonra demlemek lazım. çekilmiş kahvenin kalitesi bekledikçe düşüyor.

2) makine ve kullandıkları kahvenin birlikteliği diyelim. en optümum ayarı bulmuşlar.
  • hemsta  (19.07.17 22:17:35)
evet bir sürü farklı tür kahve satıyorlar.

  • alperz  (19.07.17 22:55:04)
French press kullanıyorum ve günde ortalama bir fincan kahve içiyorum diyebilirim. En son kahveyi starbucks'tan aldım (guetamala), paket tipi kahvelerden. Bundan önce ise kahve.com üzerinden "Moliendo Honduras Finca Cerro Azul" sipariş ettim ve tükettim. kahve.com'un bahsettiğim kahvesi Starbucks'ın kahvelerine göre daha güzeldi diyebilirim. En azından bir kez denemelisiniz.

  • basolmbas  (19.07.17 23:19:11)
açıkçası kurukahveci mehmet efendi'yi oldukça başarılı buluyorum. tchibo yudumlayıp da püskürtmediğim olmamıştır o yüzden benim başarılı bulmam ne kadar anlamlı o ayrı konu.

  • redlinetheturk  (20.07.17 14:50:51)
direkt cevap değil sorduklarınızı kullanmadım ama moka potla kırmızı paketli lavazza'dan kullanıyorum çok memnunum.

  • lily briscoe  (20.07.17 15:01:34)
1. Bir süre aldım, mehmet efendi en iyi market kahvelerinden biriydi. Bir de jacobs alırdım ara sıra.
2. Starbucks'ta en belirgin şey, kahveyi yanacak dereceye kadar kavuruyorlar. üçüncü dalga kahveciler bu durumu protesto etse de ben o yoğun kavrulmuş kahveyi daha çok seviyorum.

Starbucks'a gidince barista arkadaşlara kahveler hakkında sorular sorun. çok detaylı bilgi verip yardımcı oluyorlar.
  • samterk  (27.07.17 16:10:06)