Goodreads, Kitap Koleksiyonu

Kendi çapımda kitap koleksiyoneriyim. Bunları listelemek ve tekrar almamak için mecra bakınıyorum. Goodreads aklıma ilk gelen fakat şöyle bir sorunum var: (Bu arada Kütüphaneci statüsündeyim, kitap ekleyip düzenleyebiliyorum) Şimdi yüze yakın Kafka Dönüşüm/Değişim var elimde. Misal, 1955 Yeni Ufuklar Yayınları için bilgi be kapak giriyorum, kaydediyorum, benden sonra biri girip 2017 Can Yayınları kapağıyla değiştiriyor. Ulan! Bak sinirlendim yine. Neyse, bu amca bu edisyonun kapağını değiştirince doğal olarak benim listemdeki kapak da değişiyor. Bunu engellemenin bir yolu var mıdır? Yahut bunun olmadığı bir mecra var mıdır? Uğraşıp yanıt yazanlara olanca sakinliğimle teşekkür edeceğim, sinirim geçince. :)

Şöyle bir şey olmuş olabilir: Eğer siz özgün baskısıyla bağlantılı olarak ekleme yapmıyorsanız siz ekledikten sonra o bağlantıyı ekliyor olabilir birileri. Zira Goodreads'te her bir baskının özgün baskıyla bağlantılı olarak eklenmiş olması gerekiyor. Siz bağımsız olarak eklerseniz başkaları bunu düzeltecektir. Bu bağlantı sağlanırken de siz başka bir baskının kapağını görüyorsunuzdur. Yani doğrudan doğruya sizin eklemenizi değiştirme yoktur. Tabii benimki sadece bir tahmin.

  • microfiction  (19.07.17 17:04:32 ~ 17:05:37)