beyoğlundan daire almak

istanbulda yaşayan biri değilim ama bi yatırım yapmak istiyorum. istanbulda 40 m2 evler 200den başlıyor. amacım yatırım yapmak. belki ilerde satarım. satana kadar da kiraya veririm. airbnb vb yerlerden de kiraya verilebilir. böyle ufak m2lere böyle paralar bağlamak sizce mantıklı mı?

evi baktığım yerler taksim meydanı civarları. tam da nerelere bakılır onu da bilmiyorum açıkcası.

airbnb'den kiraya vermek İstanbul'da yaşanmadığı halde zor gibi. Normalde çok iyi para getirebilir tam merkez ama oranın otel gibi olması lazım 1 gün kalıcak millet sonra temizlik nasıl olacak?
Taksim daha ölmedi ama artık eskisi kadar da popüler değil. Bir 5 10 sene sonra nolur bilinmez, zaten emlak balonu patladı patlayacak ev fiyatları düşebilir muhabbeti var.
Airbnb değil normal kira olacaksa ben Taksim'de kalmak istemezdim pek.

Böyle bir yatırım için Beşiktaş veya Kadıköy bana daha mantıklı geliyor.
  • senolll  (19.07.17 01:23:07)
amaç yatırımsa henüz inşa halindeki metro hatları üzerindeki semtlere yoğunlaş. yakın zamanda kentsel dönüşüme girecek binalardaki daireler de olabilir. taksim'in ne olacağı belli değil. oradaki emlak fiyatları pik değerine ulaşmıştı zaten. ilgi çekiciliğini de gitgide kaybediyor. mantıklı değil kanımca.

  • zgrydn  (19.07.17 02:00:53)
turizm krizi bnb cileri etkiledi. şu an pek mantıklı bir iş olmaz.

  • chavezding  (19.07.17 11:35:03)