sağlıklı beslenme konulu materyal

arkadaşlar merhaba,

21 yaşı, 1,78 boyu 78-80 kilosu olan erkeğim. okul zamanı aldığım bi üç beş kilo kaldı, gitmiyor. kalp rahatsızlığım ve fiziksel görünüm kaygısıyla bi 70 kiloya inmek istiyorum. beslenme alışkanlıklarımı düzene sokabilecek kitap vb. tavsiyeleriniz olur mu, açıp okuyup ne diyorsa uygulasam.

spor hareketleri açısından da bilinçsiz sayılırım. rahatsızlığımdan ötürü yapabileceğim yegane spor yürüyüş tarzı şeyler. ancak aç/tok, süre, mesafe konusunda da tavsiyelerinizi görmek isterim teşekkürler.

Antrenmanlar için bizden tavsiye alma, kalp rahatsızlığım var diyorsun şimdi ben sana 170 nabızla koş derim koşarsın kalp krizi geçirir durduk yere ölürsün, gerek yok buna.

  • angelus  (18.07.17 23:51:48)
yürüyüş diye belirttim zaten ama şöyle söyleyeyim -doktorumun dediği gibi- hızda üst limit yanımdakiyle efor sırasında konuşabiliyor olmak..

  • foseptik çukuru  (18.07.17 23:54:48 ~ 23:55:37)
İngilizceniz varsa aşağıdaki siteyi tavsiye ederim:

www.forksoverknives.com
  • auroraaurora  (18.07.17 23:57:48)
O limiti o şekilde takip etmek zor. Benim önerim, doktorunla birlikte senin için uygun olan nabız aralığını bulup, bir tane de nabız ölçer edinip o aralıkları kontrol ederek sporunu yapman olur. Diğer türlü takip etmen pek kolay değil çok izafi bir yöntem bu.

  • angelus  (19.07.17 00:02:19)
Karatay ın kitaplarını okuyabilirsin.

  • hayde bre  (19.07.17 00:41:58)