Noter Araç satış/deviri zorunlu mu?

Arkadaşlar durum biraz karışık.
- Benim motorum eşimin adına kayıtlı ve kendisi Tayland'da.
- Gitmeden önce satabilmem için vekalet verdi ancak benim Yunanistan'a gitmem lazım.
- Vekaletnamede bu izin olmadığı için, eşimin de Türkiye'ye gelme durumu olmadığından aracı kendi üzerime almaktan başka seçenek aklıma gelmiyor.
- Yunanistan'a gitmeden önce Tayland'a eşmin yanına gidip gelicem ama birlikte Türk notere gitme imkanımız olmadığından muhtemelen bu işimize yaramayacak. -
- İlgili izin belgesinin noter onaylı olması gerektiği söyledi kozmos.

Konu hakkında bilgisi olan / alternatif çözüm önerisi olan var mı?

Yurtdışında Türk Büyükelçilikleri de noter görevi yapar. Tayland'ta varsa, ordan yapabilirsiniz. Biz de mesela yurtdışında yaşayan bir Türk'ten vekalet almamız gerektğinde kişiyi Türkiye'ye çağırmıyoruz, ordaki konsolosluk/büyükelçilikten halledip bize vekaletnameyi gönderiyorlar.

  • vejeteryanvampir  (18.07.17 19:22:44)
noter onayı şart

  • jamswety  (18.07.17 19:36:42)
Konsoloslukta noter oluyor, orada halledersiniz.

  • kuehles blondes  (18.07.17 20:03:15)
Eşim Phuket'te. Orada da konsolosluk yok maalesef. Bangkok a git/gel yerine aracı üstüme almam yine en ucuz yöntem gibi duruyor.

Teşekkürler
  • erci  (18.07.17 20:10:08)