[]

Tiroid sonucu

Tiroid USG incelemesinde, "Sol lob orta bölümde çevre dokuya göre hipoekojen 3,2*2,6 mm boyutunda solid nodüler görünüm mevcuttur. " tehlikeli midir acaba? Doktor bisi demedi,babama bogaziniz agrirsa gelirsiniz dedi. Babamin iki kardesi de tiroid kanseri.
 
Yani her nodül tehlikeli demek değil ama dikkat edilmesi lazım. Endokrinci miydi babanızı gösterdiğiniz doktor?


  • fengari  (17.07.17 16:51:40) 
Sadece solid nodül yazıyorsa muhtemelen takip edilmesi gerekiyor. Allah korusun içinde zaman içerisinde kalsifikasyon falan oluşursa biyopsi yapılması gerekli. Doktorunuz takip önermiş anladığım kadarı ile.


  • nick konusunda kararsizim  (17.07.17 17:01:30) 
@fengari kulak burun bogaz bolumune gittik. Yeni tespit edildi. Doktorumuz bugun yoktu yerine asistani vardi, o soyledi. Onemli bisi yok, bogaziniz agrirsa gelin dedi. En iyisi baska bir doktora gorunmek.


  • noeldayın  (17.07.17 17:12:41) 
Endokrinden randevu alın ve düzenli takip ettirin. Geçmiş olsun.


  • fengari  (17.07.17 17:20:16) 
@noeldayın iyi bi ultrason yaptırıp genel cerraha görünün. Tiroid fonksiyonlarında genel bir sorun yoksa endokrin yerine genel cerrah daha iyi bi seçim olur.


  • nick konusunda kararsizim  (17.07.17 17:20:26 ~ 17:21:41) 
Tesekkurler arkadaslar, dediginiz gibi yapayim. Yoksa hep suphe kalacak icimde.


  • noeldayın  (17.07.17 17:26:54) 
Nodül boyutu küçük ama aile öyküsü nedeniyle Ultrasonda boyut takibi belki ilerde biyopsi gerekir. Ultrason bilen bir endokrinolog uygun olur. O sizi uygun şekilde yönlendirir.


  • cekcekli  (18.07.17 02:33:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.