2 tv arasında kararsız kaldım

Seçeneklerimi son olarak 2 ye indirdim.

Sizce hangisi?

www.vatanbilgisayar.com

Bana pek bi fark yok gibi geldi ancak hz lerini göremedim. Onu nereden öğrenebilirim?

  • apolitikherif  (17.07.17 01:20:27)
Gerçek hz 100 oluyordu galiba spesifik özel bir model değilse.

Bana Samsung akıllılık yönünden biraz daha çekici geliyor, ben olsam samsung alırdım.
  • atom karincanin torunu  (17.07.17 01:46:30)
lg 49uj630v
- sistem panel hızı 1600 pmi
- gerçek panel hızı 60 hz

samsung ue50mu7000
- gerçek panel hızı 50/60 hz

lg webos 3.5 ile iyice hızlandırdı tv açılış ve kanal geçiş sürelerini..

bütçeyi arttırma şansın varsa samsung ue49mu7400 veya lg 49uh850v tavsiyemdir.. ue49mu7400'ü daha yeni teşhirde inceleme şansım oldu.. paneli gerçekten çok başarılı.. 500 tl daha fazla ver, daha iyi bir tv al derim..

lg 49uh850v'ye gelince.. vatan'da 2-3 kapalı kutu kaldı..

200 hz panel hızı
2700 pmi sistem panel hızı
harman kardon ses sistemi
sihirli kumandası
vs.

lg'nin 2016'daki en iyi tvlerinden bir tanesi..

yinede karar senin..
  • synche  (17.07.17 01:50:58)
arayüz dışında 2 cihaz da birebir aynı denebilir. samsung tizen, lg webos.
tizen, çok fazla bilgim yok açıkçası. ama genelde tizen webos'a göre daha çok övülüyor kullanıcılar tarafından.

webos ise tam bir işkence. kanal geçişleri vs korkunç yavaş. LG bunu webos 2 ile düzelttik dedi ama webos 2 de hayal kırıklığı. webos 3'ü ise denemedim ve fikrim yok. ama bu tvde webos varsa(2 veya 3 değil, düz webos) kesinlikle tavsiye etmem.

ayrıca lg'de film izlemek korkunç bir kabusa dönebilir. hem geçişler yavaş, hem sayfada çok reklam varsa kasma çok, hem de eğer izleyeceğiniz site html5 değilse açmıyor.

arada çok fazla bir fiyat farkı da yok. samsung öneririm.
  • fakirpislik06  (17.07.17 01:52:30)
Samsung

  • silver apple  (17.07.17 12:16:03)